Wycieczka do Zandalaru - gramy w World of Warcraft: Battle for Azeroth

Kraina trolli.

Battle for Azeroth to siódme rozszerzenie World of Warcraft. Wkroczyliśmy już na serwery jako dumni przedstawiciele Hordy (na Przymierze przyjdzie czas kiedy indziej) i zwiedzamy Zandalar.

Kraina ta to jeden z dwóch nowych regionów - tutaj trafiają właśnie członkowie Hordy, by pomagać tubylczym trollom w wewnętrznych konfliktach i zaskarbić sobie ich zaufanie.

Twórcy postawili na środowiska przypominające lasy tropikalne i dżungle, choć tylko w głównym obszarze, w którym znajduje się też stolica. Poza tym, odwiedzimy też bagnisty Nazmir i pustynny Vol'dun.

World of Warcraft: Battle for Azeroth to nie tylko Zandalar. To także zupełnie inna wyspa, Kul'tiras, dostępna dla ludzi i innych ras Przymierza. Gracze z postaciami w obydwu frakcjach otrzymują więc zupełnie inne obszary do levelowania.

Otrzymujemy też w sumie 10 nowych dungeonów dla 5 osób na start. Do tego ekspedycje, czyli kooperacyjne przygody dla nieco mniejszych grup - trzyosobowych - na egzotycznych wyspach.

Osią fabuły jest konflikt między Hordą a Przymierzem, a więc dużą rolę odgrywa walka między graczami. Stąd też zupełne przemodelowanie PvP. Od teraz możemy aktywować tryb War Mode, by zgłosić gotowość do potyczek z przeciwnikami w każdym miejscu i momencie. Gracze, którzy decydują się aktywować tę opcję, otrzymują bonus do zdobywanych punktów doświadczenia.

Poza tym, przygotowano także specjalne Fronty Wojenne, czyli scenariusze dla 20 osób, podczas których walczymy o źródła zasobów na oddzielnych mapach i przejmujemy kontrolę nad jednym z regionów.

Pierwszy raid, Uldir, zostanie otworzony 4 września.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami