Nieoficjalnie: Battlefield 2018 otrzyma tryb battle royale

Podążając za trendami.

Anonimowe źródła poinformowały dziennikarzy serwisu VentureBeat, że DICE testuje właśnie prototyp battle royale dla tegorocznej odsłony serii Battlefield. Tryb jest jednak na bardzo wczesnym etapie prac.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że Black Ops 4 może zaoferować typ rozgrywki na wzór popularnych PUBG i Fortnite. Jak się okazuje, battle royale może się również pojawić w kolejnym Battlefieldzie. Informatorzy nie wyjawili jednak szczegółów.

Dziennikarze VentureBeat podkreślają natomiast, że DICE jedynie sprawdza, jak popularny tryb współgra ze stworzonymi na potrzeby gry mechanizmami. Ponadto, nawet jeżeli deweloperzy będą zadowoleni z rezultatów, battle royale nie będzie jeszcze gotowy w momencie premiery strzelanki.

bat
Nazwa może być jedynie tymczasowa

Oznacza to, że tryb może trafić do gry w formie dodatku lub skończyć jako osobny produkt. Biorąc jednak pod uwagę, że wciąż jest to prototyp, DICE może również porzucić projekt. Deweloperzy nie skomentowali doniesień.

Choć wydawca nie zapowiedział gry, wiemy na pewno, że tegoroczna odsłona serii Battlefield ukaże się w październiku - EA poinformowało o premierze w trakcie konferencji dla inwestorów. Z nieoficjalnych źródeł wynika natomiast, że produkcję nazwano Battlefield V, a gra przeniesie nas na fronty II wojny światowej.

Podobnie niepotwierdzone informacje dotyczą rzekomego trybu kooperacji, który zaoferuje szereg „losowo generowanych misji Podboju”. W Battlefield V prawdopodobnie weźmiemy udział w fabularnej kampanii na wzór tej z poprzedniej odsłony cyklu.

bat2
Najpewniej znów zagramy w Wojenne Opowieści

Battle royale zyskuje na popularności. To tryb, w którym gracze walczą o przetrwanie, starając się znaleźć na mapie jak najlepszy ekwipunek i eliminując innych zawodników.

Z formuły rozgrywki korzysta nie tylko PUBG i Fortnie, ale też inne, mniej popularne produkcje, jak chociażby Mavericks: Proving Grounds czy darmowe H1Z1. Ostatnio do Wczesnego Dostępu na Steamie trafił z kolei Radical Heights - projekt twórców LawBreakers.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami