Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutuje bez kampanii fabularnej?

Nieoficjalnie: gra otrzyma tryb battle royale.

Call of Duty: Black Ops 4 nie zaoferuje tradycyjnej kampanii fabularnej, kiedy trafi do sprzedaży - informuje serwis Polygon, powołując się na anonimowe źródła związane ze studiem Treyarch.

Zdaniem informatorów, w miarę postępujących prac nad sequelem, deweloperzy zdali sobie sprawę, że nie zdążą ukończyć trybu dla jednego gracza i upewnić się, że będzie reprezentował odpowiedni poziom jakości.

Treyarch ma podobno skupić się na dalszym rozbudowywaniu trybu multiplayer, a także popularnej kooperacji z zombie. Jedno ze źródeł zasugerowało dziennikarzom amerykańskiego serwisu, że rozszerzona zawartość skupiająca się na współpracy ma zastąpić typową kampanię.

Poprzednia odsłona Black Ops udowodniła, że projektanci nie boją się eksperymentować z utrwalonymi regułami - całą grę można było ukończyć w kooperacji, a wszystkie misje były dostępne od samego początku.

Serwis Kotaku zweryfikował i potwierdził informacje o braku kampanii w rozmowie z własnymi źródłami. Przedstawiciele serwisu Charlie Intel powiadomili natomiast, że Black Ops 4 zaoferuje tryb battle royale, za który odpowiada studio Raven Software, od lat wspierające produkcję różnych odsłon Call of Duty.

Call of Duty: Black Ops 4 zostanie oficjalnie zaprezentowane po raz pierwszy 17 maja. Poprzednie edycje wydarzeń ujawniających kolejne odsłony cyklu sugerują, że możemy liczyć na fragmenty rozgrywki, a nie tylko tradycyjne trailery.

Komentarze