W Cyberpunk 2077 stworzymy własnego bohatera

Multiplayer być może po premierze.

W Cyberpunk 2077 stworzymy od podstaw własnego bohatera i wybierzemy klasę postaci - powiedział podczas konferencji dla inwestorów prezes firmy CD Projekt, Adam Kiciński.

Już kilka lat temu deweloperzy sugerowali, że gra nie narzuci odbiorcom gotowego bohatera, ale według nieoficjalnych informacji twórcy przygotowali na początku kilka prototypów z pomysłami, które ostatecznie porzucono.

- Będzie możliwość zbudowania swojego bohatera - zaznaczył Kiciński. - Można powiedzieć, że będą to różne klasy.

Prezes podkreślił także, że gra w momencie premiery zaoferuje wyłącznie rozbudowaną kampanią fabularną dla jednego gracza. Ewentualne aspekty sieciowe mogą zostać wprowadzone w późniejszym terminie. Żadne szczegóły na temat ewentualnej rozgrywki multiplayer nie są jeszcze znane.

Wypowiedź dotycząca tworzenia postaci pada w 58 minucie materiału wideo. To odpowiedź na pytanie jednego z inwestorów, który zapytał również o ewentualny tryb sieciowy.

Kiciński zaznaczył także, że Cyberpunk 2077 jest tworzony w taki sposób, że będzie gotowe na kolejną generację konsol, choć jednocześnie prezes zaznaczył, że nowe platformy nie zostały jeszcze zapowiedziane.

CD Projekt poinformował wcześniej, że seria Wiedźmin osiągnęła już wyniki sprzedaży na poziomie 33 mln egzemplarzy. Studio cały czas pracuje nad grą karcianą Gwint osadzoną w tym samym uniwersum.

Cyberpunk 2077 to kolejny projekt studia na dużą skalę. Gra zostanie najprawdopodobniej zaprezentowana po raz pierwszy w czerwcu, podczas targów E3 w Los Angeles. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami