Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Wiedźmin ze sprzedażą na poziomie 33 milionów egzemplarzy

Doskonałe wyniki finansowe CD Projekt.

CD Projekt opublikował na YouTube materiał wideo, w którym Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych, omawia wyniki grupy za 2017 rok. Dowiadujemy się między innymi, że sprzedaż wszystkich gier z wiedźmińskiej serii sięgnęła 33 milionów egzemplarzy.

Firma wypracowała w 2017 roku fiskalnym przychód ze sprzedaży na poziomie 463 milionów zł, co przełożyło się na 200 milionów zł zysku netto. Największy wpływ na uzyskane przychody miał Wiedźmin 3: Dziki Gon, przy czym tytuł sprzedawał się lepiej niż w poprzednim roku. Według spółki, do sukcesu przyczyniły się aktualizacje gry na PlayStation 4 Pro i Xbox One X, umożliwiające rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

CD Projekt wspomina o grze karcianej Gwint, którą w ubiegłym roku udostępniono w wersji beta, a następnie dopracowywano. Produkcją cieszą się już gracze ze 197 krajów. „Jesteśmy dumni, mogąc powiedzieć, że w Gwinta gra się już na całym świecie” - mówi Nielubowicz.

Karciankę rozwija CD Projekt RED oraz GOG.com, który w ubiegłym roku wypracował 170 milionów zł przychodów ze sprzedaży. Platformę udostępniono już na całym świecie w 7 językach. Ponadto, z myślą o chińskim rynku, otworzono biuro CD Projekt w Szanghaju.

W 2017 roku firma wydała na prace rozwojowe 77 milionów zł, czyli o niemal jedną trzecią więcej niż w ubiegłym roku. Jak podaje Buisness Insider, na koncie spółki znajduje się obecnie 647 milionów zł.

- Produkcyjnie to dla nas kolejny rekordowy rok. Biorąc pod uwagę ilość wykonanej pracy, jak i wielkość nakładów na rozwój, Cyberpunk 2077 to największy projekt, jaki do tej pory tworzyliśmy - tłumaczy Nielubowicz.

CD Projekt przypomina również o awansie firmy do międzynarodowych indeksów FTSE i MSCI, a także wejścia spółki do WIG20 - indeksu 20 największych spółek akcyjnych warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Firma w dalszym ciągu będzie skupiać się na rozwoju wspomnianych już gier, Gwinta i Cyberpunka. Całkiem prawdopodobne, że druga wymieniona produkcja zostanie zaprezentowana na targach E3 w czerwcu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze