Po wykonaniu zadania dodatkowego związanego z opryskiwaniem sadu dla farmera, otrzymasz następną misję. Aby ją rozpocząć skieruj się do wybranego punktu (1 na obrazku poniżej) znajdującego się w pobliżu farmy głównego bohatera.

Tym razem poznasz podstawy związane z obrabianiem pola, które skupią się na trzech czynnościach: orania z użyciem pługu, wysiewanie wykorzystując siewnik oraz nawadniania przy pomocy cysterny.

014
Miejsce rozpoczęcia kolejnego zadania oraz technika orania pola.

Skieruj się tam ciągnikiem i podczep do niego od tyłu pług. Następnie udaj się na pobliskie, zaznaczone pole i opuść pług wciskając klawisz widoczny na dole ekranu. Zacznij jechać po polu orając je (2 na obrazku powyżej). W trakcie nawracania podnoś pług, ponieważ w innym przypadku ciężko będzie wykonać skręt i nawrót.

Kontynuuj oranie pola. Zostawiany ślad jest widoczny na mini-mapie (3 na obrazku powyżej), a całkowity procent wykonania znajduje się z prawej strony (4 na obrazku powyżej) pod hasłem Orka. Ilość zaoranej ziemi niezbędnej do wykonania zadania, jak zwykle znajduje się na górze ekranu (5 na obrazku powyżej).

Uwaga - gdyby podczas pracy zabrakło w ciągniku paliwa możesz otworzyć tablet, przejść do zakładki Sklep i wybrać opcję Zakup paliwa. Uzupełnisz w ten sposób zbiornik. Pamiętaj jednak, że paliwo kupowane na odległość jest dwa razy droższe niż gdybyś zatankował na stacji.

015
Zakup pszenicy i rozpoczęciu siewu.

Kolejnym celem będzie zasianie pszenicy. Skieruj się ciągnikiem do wiaty, odstaw pług i podłącz siewnik, po czym:

  • Podjedź do pobliskich zapasów pszenicy (1 na obrazku powyżej) i kup ją.
  • Udaj się na pole i wciśnij klawisz odpowiedzialny za rozpoczęcie pracy.
  • Uruchomisz w ten sposób siewnik (2 na obrazku powyżej).
  • Zacznij siew jadąc po polu. Na mini-mapie w lewym dolnym narożniku poziom siewu zaznaczony jest zielonym kolorem (3 na obrazku powyżej).
  • Ogólny poziom siewu danego pola zaznaczony jest z prawej strony (4 na obrazku powyżej), a ilość potrzebna do wykonania zadania na górze ekranu (5 na obrazku powyżej).
016
Miejsce napełnienia cysterny wodą (1) oraz pole do nawodnienia (2).

Po zakończeniu wysiewu trzeba będzie nawodnić pole. Pojedź po zakupioną wcześniej cysternę, napełnij ją wodą (zbiornik znajduje się na wschodzie mapy - 1 na obrazku powyżej) i udaj się na pole (2 na obrazku powyżej). Następnie przejedź je rozpoczynając pracę cysterny.

Wystarczy jeździć po polu i stopniowo je nawadniać. Poziom wykonanej pracy jest pokazany z prawej strony ekranu pod hasłem „Nawadnianie". Kiedy skończysz odczekaj kilka dni (możesz przyspieszyć czas oraz przeczekać nocy wchodząc w specjalny punkt przy wejściu do mieszkania), aż pszenica wyrośnie. Następnie skoś 8 ton i przyczepą zawieź je do spichlerza.

Po ich wypakowaniu misja zakończy się, a główny bohater awansuje na 1 poziom rozwoju, dzięki czemu otrzymasz dostęp do nowych pojazdów w sklepie. Jeśli chcesz sprzedać zebraną pszenicę, to udaj się do skupu na południowym zachodzie mapy.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Pure Farming 2018 - transport

Poznaj maszyny, dzięki którym możesz transportować różne towary.

Pure Farming 2018 - ciągniki i traktory

Zobacz, jakimi maszynami możesz pokierować w trakcie prac na farmie.