Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pure Farming 2018 - obsługa tabletu

Zobacz, jak ułatwić zarządzanie farmą.

Na poprzedniej stronie omówiliśmy najważniejsze elementy związane z głównym ekranem gry oraz interfejsem. Dzięki temu możesz szybko zorientować się, gdzie szukać różnych informacji oraz co oznaczają poszczególne oznaczenia. Nie inaczej jest w przypadku tabletu, z którego może korzystać główny bohater. Jest to potężne narzędzie ułatwiające zarządzanie gospodarstwem.

Dzięki tabletowi możesz m.in. błyskawicznie zakupić ważne produkty, maszyny czy sprawdzić statystyki prowadzonej działalności. Pamiętaj jednak, że czasami wygoda ma swoją cenę. Przykładowo produkty zamawiane przez tablet (np. paliwo lub maszyny) są zazwyczaj o 20% droższe niż w sklepie. Z kolei sprzedawanie rzeczy (np. plonów) przez sieć, a nie w punktach skupu, powoduje, że na ogół tracisz na transakcji 20% zysków.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze opcje związane z obsługą tabletu, które zwłaszcza na początku rozgrywki mogą sprawiać pewne trudności.

Najważniejsze informacje związane z obsługą tabletu.
  • Strona startowa (1 na obrazku powyżej) - w tym miejscu wyświetlają się wszystkie podstawowe informacje, takie jak godzina, dzień gry, ilość pieniędzy w gospodarstwie, ilość posiadanych maszyn, pól itd. Jeden rzut oka i z grubsza wiemy, jak wygląda sprawa głównej postaci i gospodarstwa.
  • Email (2) - skrzynka pocztowa, w której pojawiają się wszelkiego rodzaju informacje związane między innymi z zakupami, gospodarstwem czy mechaniką rozgrywki. W każdej chwili możemy wrócić do dowolnej wiadomości, jaka trafiła do emaila.
  • Statystyki (3) - w tym miejscu możesz bardzo szybko sprawdzić ogólne i szczegółowe informacje związane z wieloma elementami gospodarstwa. Do sprawdzenia są między innymi ekonomiczne wiadomości dotyczące: efektywności wykorzystania posiadanych pól, szklarni, sadów oraz hodowli zwierząt, a także posiadanych pracowników i energii odnawialnej. Dzięki czytelnym informacjom i wykresom możesz bardzo szybko sprawdzić na czym zarabiasz, a na czym tracisz i na tej podstawie podjąć odpowiednie kroki.
  • Sklep (4) - miejsce, w którym możesz od ręki zakupić lub sprzedać materiały i surowce rolne oraz zwierzęta. W zakładce Giełda możesz sprawdzić bieżące kursy poszczególnych towarów, natomiast w Aplikacji bankowej istnieje możliwość zaciągania i spłacania pożyczek. Jest to szczególnie przydatne, gdy mamy pilne wydatki, a na koncie niewystarczającą sumę do ich pokrycia.
  • Funkcjonalności (5) - możesz tu szybko sprawdzić informacje związane z wykonywanymi zadaniami, ilość i typ posiadanych pól, budynków i pojazdów, a także sprawdzić poziom doświadczenia głównego bohatera. Ponadto w dziale Podróż istnieje możliwość zakupienia biletu do innego rejonu świata (jest droższy niż w centrum logistycznym), a także opcja wyłowienia pojazdu, jeśli akurat któryś z nich utopiłeś w zbiorniku wodnym.
  • Sklep z pojazdami (6) - jeśli pilnie potrzebujesz jakiegoś pojazdu lub urządzenia, to w tym miejscu kupisz go od ręki (pamiętaj o 20% większej cenie niż w sklepie). Do wyboru są: ciągniki, kombajny, urządzenia związane z uprawą pól, przyczepy, pojazdy transportowe, ładowacze oraz inne. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby przy pomocy tej aplikacji sprzedać posiadane maszyny.
  • Mapa (7) - umożliwia szybkie zorientowanie się w terenie. Zaznaczone są na niej najważniejsze miejsca, znaczniki zadań oraz pozycja głównego bohatera. Aby zdobyć informacje o danym miejscu/elemencie, wystarczy na niego najechać i zaznaczyć - z prawej strony mapy pojawią się ważne informacje na jego temat. Ponadto dzięki wyszukiwarce otrzymujemy dostęp do pogrupowanych list, dzięki którym błyskawicznie zlokalizujemy na mapie poszukiwane miejsce lub obiekt.
  • Encyklopedia (8) - jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat konkretnego zagadnienia, to warto uruchomić encyklopedię. Znajdziesz w niej ważne wiadomości związane niemal ze wszystkimi tematami związanymi z prowadzeniem gospodarstwa oraz mechaniką gry.


Warto też dodać, że w trybie gry swobodnej pojawia się możliwość skorzystania z drona. Można go uruchomić skrótem klawiszowym lub poprzez skorzystanie z tabletu i kliknięciu na jego ikonkę, która pojawi się z lewej strony.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze