Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pure Farming 2018 - energia odnawialna i podróż do Włoch (zbiór oliwek i winogron)

Inwestujemy w biofarmę i wyruszamy do Europy.

Po poznaniu podstaw związanych z sadzeniem ziemniaków oraz zakładaniem królikarni nadszedł czas na sprawy związane z energią odnawialną. Udaj się we wskazane miejsce (1 na obrazku poniżej) i za 50 tysięcy Euro zakup panele słoneczne.

Jest to dość znaczna suma, dlatego jeśli nie dysponujesz takimi środkami, to zarób pieniądze na uprawie roli, hodowli zwierząt lub poprzez wykonywanie zadań dodatkowych dla lokalnych farmerów. Inną metodą jest możliwość zaciągnięcia kredytu w banku (możesz to zrobić w siedzibie banku lub z poziomu tabletu - Sklep, Aplikacja bankowa, Zaciągnięcie pożyczki).

Miejsce zakupu farmy solarnej (1) oraz wiatraków (2).

Po uzbieraniu odpowiedniej ilości funduszy udaj się we wskazane miejsce i zakup panele słoneczne. Co 24 godziny będą przynosiły kilka tysięcy Euro zysku. Po jej stworzeniu otrzymasz zadanie wykupienia jednego z wiatraków.

Udaj się na południe (2 na obrazku powyżej), podejdź we wskazane miejsce i dokonaj zakupy za 4500 Euro. Tutaj sprawa ma się podobnie, jak w przypadku solarów - co 24 godziny firma energetyczna będzie przelewać pieniądze za odebraną energię. Im więcej wiatraków wykupisz, tym więcej pieniędzy uzyskasz.

Centrum logistyczne (1).

Po zakupieniu urządzeń do produkcji energii świat gry powiększy się. Wystarczy przejść na mapę, aby zobaczyć duży, nowy region odblokowany na północy. Kolejnym celem będzie skierowanie się do Centrum logistycznego (1 na obrazku powyżej) na samym szczycie mapy.

Kiedy dotrzesz do wybranego punktu wejdź na teren centrum i podejdź do człowieka czekającego na bohatera. Wejdź z nim w interakcję, a pojawi się okno związane z podróżą do nowego miejsca - Włoch. Na dole jest lista pojazdów, które możesz ze sobą zabrać. Za każdy należy zapłacić dodatkową sumę (obecnie nie trzeba zabierać żadnych maszyn).

Sad (1), sposób zbierania oliwek (2) i przetwórnia (3).

Kiedy będziesz gotowy wciśnij opcję Podróż. W ten sposób zakupisz bilet, a po chwili znajdziesz się na zupełnie nowej mapie - włoskiej wyspie. Pierwszym celem będzie wejście do żółtego kombajnu Gregoire G9.330.

Pojedź nim do wskazanego przez znacznik sadu (1 na obrazku powyżej) i uruchom tryb pracy. Teraz wystarczy jechać wzdłuż sadów oliwnych (2 na obrazku powyżej) i zbierać oliwki z krzaków. Kiedy skończysz zbiór pojedź z oliwkami do przetwórni (3 na obrazku powyżej), gdzie sprzedaj towar.

Miejsce zbioru winogron (1) oraz przetwórnia (2), gdzie należy je dostarczyć.

Kolejnym celem będzie zebranie winogron. Udaj się do znacznika znajdującego się na zachodzie wyspy (1 na obrazku powyżej). Ustaw się przed wybranymi winoroślami, rozpocznij pracę i zacznij zbierać owoce identycznie, jak zrobiłeś to z oliwkami.Po napełnieniu zbiornika udaj się do przetwórni (2 na obrazku powyżej) i wysyp zebrany towar we wskazanym miejscu. W ten sposób ukończysz następny cel.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze