Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pure Farming 2018 - Poradnik, Solucja

Porady, opis przejścia i zarządzanie farmą.

Witamy w solucji i poradniku do Pure Farming 2018 - polskiego symulatora farmy stworzonego przez studio Ice Flames. Dzięki naszej publikacji szybko zapoznasz się z najważniejszymi elementami niezbędnymi do sprawnego zarządzania farmą.

W poradniku zawarliśmy szereg porad ogólnych, dzięki którym zdobędziesz wiedzę ułatwiającą zarządzanie wirtualnym gospodarstwem. Oprócz tego w publikacji o Pure Farming 2018 przygotowaliśmy opis interfejsu i wiadomości związane z obsługą tableta - dzięki temu od razu będziesz wiedział, co oznaczają poszczególne ikony i symbole.

W dalszej części poradnika do Pure Farming 2018 znajdziesz z kolei wszystkie niezbędne informacje związane z podstawami rozgrywki i mechaniką gry. Dowiesz się między innymi, jak obsługiwać maszyny, kupować nowe pojazdy, zaciągać kredyty oraz pracować na farmie.

Życzymy udanej zabawy.


Pure Farming 2018: kompletny poradnik

Na tej stronie (pod głównym spisem treści) - oprócz przekierowań do dalszych części poradnika oraz porad ogólnych - znajdziesz poruszone następujące aspekty:

  • podłączenie maszyny do pojazdu
  • tankowanie pojazdów
  • zarabianie pieniędzy
  • sprzedawanie towarów
  • naprawianie pojazdów
  • transportowanie towarów
  • korzystanie z drona.

Poniżej znajdziecie odnośniki do poszczególnych działów poradnika, dzięki którym poznacie podstawowe elementy i mechanikę gry. W ten sposób zdobędziecie umiejętności skutecznego zarządzania farmą.

Maszyny i urządzenia

W poniższym dziale znajdziesz najważniejsze informacje związane ze wszelkimi rodzajami pojazdów oraz urządzeniami, jakie są wykorzystywane w trakcie prac na farmie. Od pługów i siewników, poprzez przyczepy i ciągniki, kończąc na ciężkich kombajnach.


Porady ogólne

Poniżej znajdziesz zestaw przydatnych wskazówek i porad przydatnych zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z wirtualnym farmerstwem.

Tryby gry

W Pure Farming 2018 autorzy przygotowali trzy różne tryby rozgrywki. Poniżej znajdują się ich krótkie charakterystyki:

  • Moja pierwsza farma - coś w rodzaju kampanii wprowadzającej do gry. Zawarte w tym trybie informacje pozwolą zrozumieć mechanizmy związane z rozgrywką i nauczą podstawowych zasad. Jeśli jesteś początkującym, wirtualnym farmerem to warto zacząć właśnie od tego trybu.
  • Wyzwania - krótkie scenariusze, w trakcie których nie można zapisywać stanu gry. Zadaniem gracza jest wykonanie konkretnych celów podzielonych z reguły na dwa stopnie trudności - łatwiejszy i trudniejszy. Koncentrujemy się tylko na wykonaniu bieżącego zadania, a jego zaliczenie odblokowuje dostęp do kolejnych wyzwań. Tryb dla zaawansowanych graczy.
  • Gra swobodna - umożliwia ustalenie parametrów związanych z rozgrywką (kraj, początkowe fundusze, pogodę i porę dnia), a następnie swobodne zarządzanie farmą. W tym trybie gracz ma pełną swobodę podejmowanych decyzji. Tryb dla zaawansowanych graczy.

Jak podłączyć i odłączyć urządzenie do pojazdu?

Należy do niego podjechać odpowiednim pojazdem (do różnych maszyn istnieją różne urządzenia) w określony sposób (przodem lub tyłem), aż na dole ekranu pojawi się komunikat o możliwości podłączenia urządzenia. Należy wtedy wcisnąć klawisz, który widnieje przy informacji, a urządzenie zostanie podłączone.

Należy pamiętać, że różne urządzenia są podłączane w różny sposób. Przykładowo przyczepę do ciągnika podłączamy od tyłu, a zespół żniwny do kombajnu z przodu pojazdu. Aby odczepić dane urządzenie wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz widoczny na dole ekranu.


Jak tankować pojazdy?

Tankowanie pojazdów można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy to zlokalizowanie na mapie stacji benzynowej i udanie się do niej. Kiedy dotrzesz na miejsce wystarczy podjechać w pobliże dystrybutora (1 na obrazku poniżej), a następnie wcisnąć klawisz odpowiedzialny za tankowanie (2 na obrazku poniżej), który pojawi się na dole ekranu.

Sposoby uzupełniania paliwa w pojazdach.

Druga możliwość, to zatankowanie maszyny z poziomu tabletu. Jest to rozwiązanie szybsze niż jazda na stację benzynową, ale kupowane w ten sposób paliwo jest o 50% droższe. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, to otwórz tablet i przejdź do zakładki Sklep (3 na obrazku powyżej). Następnie wybierz Tankowanie paliwa (4 na obrazku powyżej), a potem wybierz opcję Kup (5 na obrazku powyżej).


Jak zarabiać pieniądze?

W Pure Farming 2018 istnieje wiele możliwości zarabiania pieniędzy. Jedną z nich jest sprzedaż naszych produktów w odpowiednich miejscach. Przykładowo po skoszeniu pszenicy z pola należy dostarczyć ją do skupu zbóż, gdzie po wyładowaniu towaru otrzymamy za niego gotówkę.

Innymi sposobami na pozyskiwanie pieniędzy są między innymi: sadownictwo, hodowla i sprzedaż zwierząt oraz ich produktów (np. mleko i obornik z krów), wykonywanie zadań dodatkowych czy sprzedaż energii odnawialnej (należy zakupić farmy solarne lub wiatraki). Można również sprzedawać niewykorzystywane pojazdy i urządzenia, a także wziąć kredy w banku, jeśli potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki.


Gdzie sprzedawać towary?

Wyprodukowane towary można sprzedawać na dwa sposoby. Pierwszy to zawiezienie ich do odpowiednich budynków, czyli skupów. Najłatwiej zlokalizować je na mapie. Możesz w tym celu przeszukiwać poszczególne budynki lub skorzystać z wyszukiwarki i przejść do działu Skupy, gdzie w jednym miejscu będą dostępne miejsca, gdzie możesz spieniężyć swoje towary.

Dzięki wyszukiwarce przy mapie możesz szybko zlokalizować miejsca sprzedaży produktów.

Druga opcja jest znacznie szybsza od poprzedniej, ponieważ nie wymaga jeżdżenia w różne odległe zakątki. Wystarczy skorzystać z tabletu, aby od ręki sprzedać zmagazynowane towary. W ten sposób zyskujesz co prawda czas, ale musisz liczyć się z tym, że cena sprzedaży będzie o 20% niższa niż w przypadku normalnej sprzedaży.


Jak naprawiać pojazdy?

W celu naprawienia jakiejś maszyny należy udać się z nią do warsztatu (są zaznaczone na mapie). Po wjechaniu do środka i postawieniu pojazdu we wskazanym miejscu należy opuścić maszynę i podejść do znajdującego się w warsztacie komputera diagnostycznego. Wyświetli się lista z usterkami oraz cenami. Teraz wystarczy wybrać, jakie elementy chcemy naprawić i kliknąć przy nich klawisz „Napraw". Na samej górze listy istnieje też możliwość naprawienia wszystkich usterek za jednym zamachem.


Jak transportować różne towary?

Różne towary wymagają różnego rodzaju transportu. Przykładowo ścięte żyto czy ziemniaki najlepiej przewozić na przyczepach podczepionych do ciągnika. Z kolei przewożenie nawozu lub wody wymaga już specjalnych cystern, natomiast w przypadku nawozu w workach lub skrzynek z owocami można posłużyć się nawet pick-upem. Gdybyś miał wątpliwości czym przewieźć dany towar, to zajrzyj do encyklopedii w tablecie lub do opisu danego pojazdu/urządzenia, gdzie znajdziesz tego typu informacje.


Jak korzystać z drona?

Wybranie go z poziomu głównego ekranu lub tableta. Można szybko zbadać okolicę oraz sprawdzić np. poziom pól i naszych budynków.


Co w przypadku utopienia pojazdu?

Jeśli w trakcie prowadzenia pojazdu podjedziesz zbyt blisko rzeki lub zbiornika wodnego, to istnieje bardzo duże podobieństwo, że zwyczajnie utopisz maszynę. Co należy zrobić w takim przypadku? Przejść do tabletu, wybrać zakładkę Funkcjonalności, a potem opcję Wyławianie pojazdów. Po uczynieniu tego wskaż wiatę, w której maszyna się pojawi. Należy pamiętać, że wyłowiony pojazd będzie zniszczony, dlatego przed jego dalszym używaniem należy naprawić go w warsztacie.


Jak szybko przenosić się między pojazdami?

W grze istnieje możliwość błyskawicznej zmiany maszyn, co jest bardzo przydatne, jeśli zależy nam na oszczędności czasu. Aby skorzystać z tej opcji wciśnij klawisz odpowiedzialny za wyświetlanie okręgu pojazdów (klawisz "Tab" w wersji na PC). Teraz wystarczy wybrać jeden z pojazdów na liście, aby bohater od razu się w nim znalazł.


Jak zatrudnić pracowników?

Prace na farmie możesz sobie znacznie ułatwić i przyspieszyć korzystając z pomocy pracowników. Dzięki temu będziesz mógł zająć się innymi pracami oszczędzając w ten sposób czas. Jeśli chcesz skorzystać z tej funkcji, to podjedź odpowiednim pojazdem na miejsce prace (np. na pole) i wciśnij klawisz odpowiedzialny za zaangażowanie pracownika (w wersji na PC jest to litera "J"). W ten sposób spowodujesz, że wybrana zostanie wykonana automatycznie przez sztuczną inteligencję.

Pamiętaj, że zatrudnianie pracowników jest bardzo przydatne, ale na pewno nie jest rozwiązaniem idealnym. Po pierwsze w jednym miejscu może pracować tylko jeden pracownik. Po drugie, czasami zdarza im się zablokować, dlatego warto od czasu do czasu sprawdzić, jak posuwają się prace. Po trzecie należy im zapłacić, przez co zyski z farmy będą nieco mniejsze. Bez względu na to mądre korzystanie z pracowników, jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas prowadzenia gospodarstwa.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze