Sea of Thieves z mikropłatnościami. Za to bez lootboxˇw

Zwierzaki za prawdziwe pieniądze.

Sea of Thieves otrzyma w przyszłości mikropłatności - potwierdzili przedstawiciele studia Rare w rozmowie z Eurogamerem. Jednocześnie podkreślono, że w grze nie kupimy tak zwanych lootboxˇw, czyli skrzynek z losową zawartością.

Gra debiutuje 20 marca na PC i Xbox One. Deweloperzy chcą upewnić się, że okres premiery będzie bezproblemowy dla użytkownikˇw i chcą poświęcić pierwsze tygodnie na dbanie o kwestie techniczne.

Pˇźniej jednak twˇrcy wprowadzą sklep Premium, w ktˇrym kupimy rˇżne przedmioty za prawdziwe pieniądze. Pełna oferta sklepu nie została ujawniona. Projektanci zdradzili tylko, że na początku gracze będą mogli zakupić zwierzęcych towarzyszy.

Co ciekawe, zwierzaki - na przykład małpka - będą faktycznymi obiektami, ktˇre inni piraci będą mogli podnieść i wchodzić z nimi w interakcje.

Zobacz: Sea of Thieves - poradnik i najlepsze porady

- Nawet jeżeli tylko jedna osoba kupi zwierzaka, ale przyniesie go na pokład, to cała załoga będzie w stanie cieszyć się z jego obecności. Chodzi o poszerzanie wesołej atmosfery i socjalizacji - powiedział Craig Duncan, szef studia Rare.

Twˇrcy zaznaczają, że nie zaoferują za pieniądze niczego, co dawałoby graczom jakąkolwiek przewagę nad innymi. Nabywcy zawsze będą też wiedzieli, co konkretnie kupują - nie ma więc mowy o losowości, jak w przypadku lootboxˇw.

Obecność skrzynek z przedmiotami losowymi w grach wywołała największe kontrowersje w ubiegłym roku po premierze Star Wars Battlefront 2. System mikropłatności był krytykowany na tyle mocno, że EA zawiesiło na jakiś czas możliwość kupowania kredytˇw.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułˇw oraz poradnikˇw. Wspiera rˇwnież dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami