Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prawdziwa złota czaszka do wygrania w Sea of Thieves. Twórcy zapraszają do zabawy

Ahoj, przygodo!

Twórcy Sea of Thieves zapowiedzieli akcję, która może spodobać się fanom pirackich przygód, a być może i zachęci nowe osoby do sięgnięcia po grę studia Rare. Wkrótce będzie można wygrać iście piracki skarb - wykonaną ze złota czaszkę.

„Czy jest lepszy sposób na nagrodzenie społeczności za udział w największym poszukiwaniu skarbów, jakie kiedykolwiek widziało Sea of Thieves, niż prawdziwa złota nagroda, którą będą mogli cieszyć się na zawsze?” - przekazał główny projektant gry, Christopher Davies.

Mowa tu o fizycznym obiekcie z cennego kruszcu, a nie o prostym wirtualnym przedmiocie ozdobnym. Fizycznych nagród będzie zresztą znacznie więcej, jednak nie można zaprzeczyć, że złota czaszka zdecydowanie najmocniej przyciąga uwagę. Aby mieć szansę na zdobycie cennego skarbu, trzeba będzie wykazać się sprytem i spostrzegawczością. Prawdopodobnie przyda sie tez szybki statek w grze Sea of Thieves.

W przyszły czwartek, czyli 11 maja zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, na której trzeba będzie się zarejestrować i wyrazić niezbędne zgody. Stamtąd uczestnicy zabawy zostaną przekierowani do „tajemniczych zakątków internetu”, gdzie otrzymają pierwszy zestaw wskazówek. Rozwiązanie zagadki da nam hasło niezbędne do rozpoczęcia pierwszego z czterech etapów przygody w grze Sea of Thieves.

Na kolejnych etapach otrzymamy zarówno kolejne łamigłówki do rozwiązania w grze ARG (Augmented Reality Game; gra w rzeczywistości rozszerzonej), jak i następne zadania do wypełnienia w Sea of Thieves. Na samym końcu odbędzie się wyścig po klucz, a osoba, która dotrze do niego jako pierwsza w produkcji Rare, w rzeczywistości otrzyma złotą czaszkę.

Warto wspomnieć, że fizyczne skarby trafią też do wielu innych uczestników - pierwsza dziesiątka graczy otrzyma srebrne klucze, a pierwsza setka - specjalne medaliony. Przewidziano też dodatkowe cyfrowe nagrody. Więcej szczegółów i zegar odmierzający czas pozostały do rozpoczęcia zabawy znajdziecie na oficjalnej stronie Sea of Thieves.

Niestety, obecnie nie znamy szczegółowych warunków uczestnictwa, więc nie wiemy, kto konkretnie kwalifikuje się do zabawy, a kto nie będzie mógł wziąć w niej udziału. Twórcy zapowiadają jednak, że będzie to wielkie, globalne wydarzenie i raczej nie powinno być najmniejszych przeszkód, by dołączyć do poszukiwania skarbów z terytorium Polski. Dodatkowe informacje pojawia się wraz ze starem zabawy, czyli 11 maja.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sea of Thieves

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze