Star Citizen w 2017: więcej wpłat niż wszystkie gry na Kickstarterze

Już drugi rok z rzędu.

Już drugi rok z rzędu kosmiczny symulator Star Citizen zebrał w dwanaście miesięcy więcej pieniędzy niż wszystkie zakończone sukcesem kampanie na rzecz gier w serwisie Kickstarter - ponad dwukrotnie więcej.

Wygląda więc na to, że pomimo krytyki, opóźnień i problemów, gracze nadal chętnie angażują się w futurystyczny projekt studia Cloud Imperium Games, który miał pierwotnie ukazać się jeszcze pod koniec 2015 roku.

1
Star Citizen nie zwalnia tempa

Jak wynika z informacji zebranych przez serwis Polygon, na rzecz Star Citizen wpłacono w 2017 roku 34,91 mln dolarów (w 2016 r. było to 36,11 mln dol.). Tymczasem zakończone sukcesem kampanie na Kickstarterze w tym samym okresie to 17,25 mln dol. (17,6 mln dol. w 2016 r.).

Jeśli dodać dwa ostatnie lata, kosmiczny symulator otrzymał ponad dwa razy więcej wpłat niż 746 projektów w popularnym serwisie społecznościowego finansowania łącznie.

Kickstarter miał przewagę jedynie w 2015 roku, gdy na gry pozyskano łącznie 41,5 mln dolarów, a na Star Citizen - 35,9 mln dol. Wtedy serwis cieszył się jednak większą popularnością, a wśród kampanii wymienić można dwie ogromne - Bloodstained: Ritual of the Night oraz Shenmue 3.

Star Citizen także zaczynało na Kickstarterze, pozyskując w 2012 roku skromne 2,1 mln dolarów. Łączna kwota wpłat to już niemal 176 milionów dolarów - jak wynika z licznika umieszczonego na oficjalnej stronie.

Kickstarter informował w 2016 roku, że po zakończeniu kampanii twórcy otrzymują 85-88 procent zebranych pieniędzy. Powyższe dane zakładają tą wyższą wartość. Cloud Imperium Games oferuje zwroty graczom, którym znudziło się oczekiwanie na grę, lecz nie jest jasne, ile pieniędzy oddano przez ostatnie lata.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami