Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Squadron 42 ze Star Citizen najpewniej nie ukaże się w tym roku

Samodzielna kampania.

W ubiegłym roku gracze czekali na premierę Squadron 42, samodzielnej kampanii fabularnej, powstającej w ramach prac nad Star Citizen. Zaangażowano znanych aktorów i zapowiadano rozbudowaną opowieść, lecz premierę ostatecznie opóźniono do 2017 r.

Pod koniec października odbędzie się kolejna impreza z cyklu CitizenCon, więc fani kosmicznej produkcji mieli nadzieję na zapowiedzi związane także ze Squadron 42. Studio Cloud Imperium przyznało jednak w weekend, że tryb fabularny nie pojawi się na konwencie.

W Squadron 42 nie zabraknie znanych aktorów

Na informacje trzeba poczekać do grudnia, gdy deweloperzy przeprowadzą transmisję na żywo, koncentrując się właśnie na pokazach opowieści. Będą to jednak tylko pokazy, nie premiera.

„Squadron 42 będzie najważniejszym elementem świątecznej transmisji w grudniu. Pokażemy ujęcia z rozgrywki i zaprezentujemy harmonogram kończenia prac” - napisał Chris Roberts, szef studia.

„Nad Squadron 42 pracuje duży zespół, który osiąga dobre postępy na drodze do realizacji mojego celu, jakim jest wyniesienie narracji w stylu Wing Commander na następny poziom. Z perspektywą pierwszej osoby, na piechotę i w pojazdach, we wspaniałych lokacjach renderowanych w jakości, jaką widzimy zazwyczaj tylko w przerywnikach”.

„Wierzę że oczekiwania będą tego warte. Powstaje gra, która będzie mogła konkurować z dowolną pozycją AAA na rynku. Nie mogę się doczekać, by pokazać to w grudniu” - dodaje producent.

Nie podano nowej daty czy okresu debiutu, lecz w przypadku tego projektu zapewne nikogo to nie zdziwi. Jak można zakładać, większość deweloperów koncentruje się teraz na szlifowaniu „głównego” Star Citizen w wersji alpha 3.0, również opóźnianego już wielokrotnie.

Alpha 3.0 ukazała się w końcu na początku października, lecz - ku zaskoczeniu wielu graczy - jedynie dla garstki testerów. Pełny debiut planowany jest podobno na listopad, ale równocześnie pojawiają się doniesienia o wolnych postępach w pracach. Och, Star Citizen...

CitizenCon startuje w piątek, 27 października, od prezentacji na żywo - o godzinie 21:00.

Licznik na oficjalnej stronie wskazuje, że na potrzeby prac nad Star Citizen zebrano już 161 milionów dolarów, od niemal 1,9 mln graczy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze