W Destiny 2 powraca wiele aspektów z oryginału - w tym także kupiec Xur: Agent Dziewiątki. Będzie pojawiał się co tydzień, w piątki o godzinie 18:00 (czasem w innych godzinach, na przykład o 19:00), by sprzedawać swoje towary do następnego wtorku.

Xur to handlarz nietypowy. Nie zawsze znajdziemy go na Farmie czy w Wieży (choć tu też może wpaść z wizytą), ponieważ pojawia się w losowym miejscu. Na szczęście lokację zmienia co tydzień, a nie co chwilę. Może więc rozłożyć swoje stoisko w Europejskiej Martwej Strefie, na Nessusie, Tytanie lub na Io - w strefach patrolowych.

Aktualnie - od 23 do 26 grudnia - Xur znajduje się na Tytanie.

Kupiec ma w ofercie:

  • Ryzykant. Specjalny pistolet maszynowy z szansą na automatyczne odzyskiwanie amunicji przy zadawaniu obrażeń elektrycznych. Koszt: 29 odłamków.
  • Szczęśliwe Gatki. Pancerz nóg Łowcy. Każde precyzyjne trafienie załadowuje jeden pocisk do schowanego rewolweru. Koszt: 23 odłamki.
  • Naramiennik Kłów Zagłady. Rękawice Tytana. Zabójstwa ciosem tarczą odnawiają rzut tarczą, a zabójstwa wręcz przyspieszają ładowanie zdolności Super. Koszt: 23 odłamki.
  • Skrzydła Świętego Świtu. Pancerz Czarownika. Aktywuje lewitację przy celowaniu w powietrzu, gdy używamy klasy Ostrze Świtu. Efekt zwiększa się przy precyzyjnych trafieniach. Koszt: 23 odłamki.

Xur oferuje także:

  • Engram Izochronalny za 97 legendarnych odłamków - engram z losowym przedmiotem egzotycznym
  • Trójka Monet - przedmiot zwiększający na 4 godzin szansę na znalezienie egzotycznych przedmiotów

Zobacz też:

xurtytan
Xur czeka na Tytanie do wtorkowego wieczoru

Xur sprzedaje między innymi egzotyczne przedmioty - to najważniejsze. W pierwszym Destiny zawsze oferował egzotyczne elementy pancerza oraz broń. Co ciekawe, mogliśmy wybierać konkretne przedmioty, nie były to zakupy losowe.

Ponadto, Xur oferował różnego rodzaju kosmetyczne przedmioty. Choćby takie, które w pewien sposób modyfikowały działanie naszego Wróbla (pojazdu Sparrow). Nie wiadomo, czy zaoferuje też podobne rzeczy w Destiny 2.

Co zrobić, by być przygotowanym na nadejście Xura i jego kolejne wizyty?

  • Zbierz Legendarne odłamki (Legendary Shards). To właśnie ten rodzaj waluty wykorzystujemy, by kupić przedmiot od Xura. Odłamki te pozyskujemy przede wszystkim z procesu rozmontowywania legendarnych (fioletowych) przedmiotów. Czasem otrzymujemy je także w nagrodę za niektóre zadania.
  • Ukończ historię i osiągnij 20 poziom. Xur może pojawić się wszędzie, warto więc odblokować wszelkie możliwe lokacji i nie być zbyt słabym, by w dotarciu do kupca nic nam nie przeszkodziło.
  • Zaoszczędź nieco Jasnego pyłu (Bright Dust). Ta waluta też może okazać się przydatna, więc nie wydawaj wszystkiego w sklepie Tess. Pyłu używamy do zakupu kosmetycznych przedmiotów - z czasem Xur może je sprzedawać.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Reklama