PUBG trafi na urządzenia mobilne

Na razie w Chinach - z elementami znanymi z PC.

Tencent aktywnie korzysta z pozyskanych w ubiegłym tygodniu praw do dystrybucji PlayerUnknown's Battlegrounds w Chinach. Firma poinformowała, że w Państwie Środka wyda mobilną wersję słynnej popularnej strzelanki.

Szczegółów na temat edycji zmierzającego na smartfony i tablety nie podano zbyt wiele. Wiadomo jedynie, że zachowa podstawowe elementy rozgrywki znane z PC, ale do treści zostaną wprowadzone zmiany, by sprostać wymaganiom rynku.

01
Rywalizacja wkrótce przeniesie się na urządzenia mobilne

Obecnie nie jest jasne czy wersja mobilna pojawi się w innych krajach niż Chiny. Nie można jednak tego wykluczyć.

Projekt powstaje w odpowiedzialnym za pierwowzór studiu Bluehole, któremu pomaga firma Tencent (dzięki, Engadget). Prace podobno „postępują bardzo dobrze”, ale daty premiery nie podano.

Od momentu debiutu PlayerUnknown's Battlegrounds, na smartfonach i tabletach pojawiło się szereg klonów, żerujących na popularności sieciowej strzelanki. Wkrótce staną przed koniecznością rywalizowania z oryginałem.

Produkcja stawia na rozgrywkę w tak zwanej formule battle royale. Setka uczestników zmagań trafia na ogromną wyspę - wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu. Jest też opcja rywalizacji grupowej.

Gra dostępna na PC, choć na razie we wczesnej wersji, co jednak nie przeszkodziło w odniesieniu ogromnego sukcesu. Niedawno sprzedaż przekroczyła 20 milionów kopii, a liczba aktywnych graczy jednocześnie zbliżyła się do 3 milionów na Steamie.

PUBG powinno opuścić program Early Access na platformie Valve w przyszłym miesiącu, aczkolwiek dokładnego terminu nie podano. Natomiast 12 grudnia strzelanka trafi na konsolę Xbox One.

Tencent zdaje się mocno inwestować w gatunek battle royale. Kilka dni temu firma ogłosiła, że na chińskim rynku wyda grę Europa, która bardzo przypomina produkcję studia Bluehole. Elementem wyróżniającym tytuł jest między innymi destrukcja obiektów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami