Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PUBG z destrukcją obiektów - pierwszy trailer gry Europa

Chińskie battle royale.

Firma Tencent nie tylko stara się kupić studio Bluehole - twórców PlayerUnknown's Battlegrounds - ale także pozyskała prawa do dystrybucji PUBG w Chinach. Wszystko to nie przeszkadza jednak firmie w pracach nad własną produkcję battle royale - Europa.

Jak informowaliśmy w sobotę, darmowa gra zmierza na PC, więc nie zabraknie zapewne opcjonalnych transakcji cyfrowych. Obecnie nie wiadomo, czy tytuł ukaże się także na Zachodzie.

Morskie krajobrazy

Analityk Daniel Ahmad podzielił się na Twitterze pierwszym trailerem produkcji. Materiał wideo jest całkiem interesujący, ponieważ prezentuje jedną z najważniejszych cech wyróżniających Europa na tle konkurencji w gatunku battle royale - otoczenie podatne na zniszczenia.

Poza standardowym szybowaniem i łodziami widzimy więc kruszące się mury i betonowe zapory, spadające (na wrogów) rury, eksplodujące pomosty czy też nawet możliwość zestrzelenia żarówki w magazynie, by wyłączyć światło.

Ciekawostką jest także system zmiennej pogody, co sprawi, że warunki potyczki będą zmieniały się w czasie meczu.

Tencent nie mówi wprost, że projekt jest przedstawicielem gatunku battle royale, ale umieszczony na Steamie opis (w języku chińskim) nie pozostawia złudzeń, podobnie jak interfejs w trailerze. Setka graczy trafi na wielką wyspę, gdzie powalczą o przetrwanie - wygrywa ostatni pozostały przy życiu.

Europa powstaje w oparciu o Quicksilver X, czyli autorski silnik firmy Tencent. Nie znamy daty premiery, lecz testy mają podobno rozpocząć się jeszcze w grudniu.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze