Zofia drugą polską postacią w Rainbow Six Siege

Od jutra darmowy weekend z grą.

Ubisoft oficjalnie ujawnił drugą polską postać, która pojawi się w Rainbow Six Siege. Do strzelanki zmierza kobieta o imieniu Zofia.

Bohaterka trafi do gry w ramach tak zwanej Operacji White Noise, kończącej drugi rok aktualizacji i rozpoczynającej czwarty sezon zmagań na serwerach.

01
Zofia Bosak, pseudonim „Kotwica”

Zofia Bosak należy do polskiej jednostki GROM. Jest też starszą siostrą poprzedniej operatorki znad Wisły - Eli.

Podopieczna specjalizuje się w działaniach ofensywnych. Na swoim wyposażeniu posiada dwulufowy granatnik KS79 Lifeline, który korzysta z dwóch rodzajów pocisków - ogłuszających i uderzeniowych. W swoim ekwipunku ma też karabinek szturmowy M762.

Do tego pełniący funkcję broni dodatkowej pistolet RG15 oraz dwa gadżety - ładunek wyważający i mina kierunkowa. Kobieta wyróżnia się średnią szybkością i opancerzeniem.

„Zofia dorastała w dostatku, mieszkając we Wrocławiu. Gdy miała dziesięć lat, prezydent Polski zginął w zamachu. Ojciec Zofii zrezygnował wówczas z funkcji dowódcy jednostki GROM i objął tekę ministra spraw wewnętrznych. Zofia, jego starsza córka, była idealnym dziedzicem jego spuścizny” - napisano na profilu postaci na stronie gry.

W udostępnionym zwiastunie bohaterka dosyć groźnie oświadcza, że to ona „decyduje, kiedy się powstrzymać, a kiedy zabić”. Trailer oferuje też krótkie spojrzenie na starszą Bosakć: kobieta nosi ciemne okulary i czapkę z wizerunkiem orła białego.

Wraz z kolejnym sezonem zadebiutuje jeszcze para operatorów z 707. Batalionu do Zadań Specjalnych (707th SMB) z Korei. Pierwszy - atakujący - „jest uparty i odważny”, a broniący - „metodyczny i wytrwały”.

Twórcy przygotowują też koreańską lokację - Mok Myeok Tower. Mapa znajduje się na terenie sporych rozmiarów wieży - plansza nie zaoferuje oczywiście wszystkich pięter do dyspozycji graczy, ale zawodnicy i tak mogą liczyć na wielopoziomowy obszar.

Data premiery operacji White Noise nie jest na razie znana. Wszystkie treści z rozszerzenia powinny jednak w najbliższy poniedziałek - 20 listopada - trafić na serwery testowe, dostępne tylko na PC.

Natomiast jutro rozpocznie się kolejny darmowy weekend z Rainbow Six Siege. W ramach akcji, która potrwa do 19 listopada, wszyscy zainteresowani staną przed szansą bezpłatnego sprawdzenia gry.

Członkowie jednostki GROM początkowo mieli otrzymać własny sezon, wraz z mapą zlokalizowaną nad Wisłą. Ze względu na zorganizowanie Operacji Health, której celem było usprawnienie warstwy technicznej gry, plany uległy zmianie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami