Call of Duty: WW2 - klasy, dywizje i wyposażenie

Tworzenie i rozwój żołnierza.

W Call of Duty: WW2, jak w każdej odsłonie serii, pojawia się system klas. W najnowszej części jest jednak zaprojektowany nieco inaczej niż zwykle. Mamy do czynienia z Dywizjami.

Dywizję wybieramy po pierwszym uruchomieniu trybu multiplayer. Do wyboru mamy pięć Dywizji, a każda to dostęp do innych bonusów.

  • Piechota. Poziom 1: odblokowanie bagnetu do karabinu. Poziom 2: drugi dodatek do broni głównej. Poziom 3: dodatkowe magazynki. Poziom 4: szybsze poruszanie się przy celowaniu.
  • Spadochroniarze. Poziom 1: tłumik do pistoletów maszynowych. Poziom 2: bieg na dłuższym dystansie. Poziom 3: szybsze wspinanie się. Poziom 4: szybszy bieg.
  • Pancerni. Poziom 1: dwójnóg do karabinów maszynowych. Poziom 2: odporność na szok wybuchowy i taktyczne zdolności wroga. Poziom 3: mniejsze obrażenia od ognia. Poziom 4: znacznie zmniejszone obrażenia od wybuchów.
  • Piechota górska. Poziom 1: strzelec wyborowy. Poziom 2: stała niewykrywalność dla zwiadu. Poziom 3: ukrycie przed wrogimi nagrodami za serie. Poziom 4: ciche kroki.
  • Ekspedycyjni. Poziom 1: pociski zapalające do strzelby. Poziom 2: wybór wyposażenia taktycznego i ofensywnego. Poziom 3: rzucanie wyposażeniem dalej, szybciej i w biegu. Poziom 4: uzupełnianie wyposażenia po biegu przez ciała wrogów.

Każda Dywizja oferuje na początku inną broń, ale później możesz odblokowywać i wyposażać dowolny rodzaj uzbrojenia. Przy wyborze kieruj się więc bonusami za poziomy rozwoju w ramach Dywizji.

Po osiągnięciu 2, 4, 6 i 8 poziomu ogólnego profilu możesz tworzyć - po każdym z tych progów - nowego żołnierza, już z innej Dywizji.

s2_mp64_ship_2017_11_03_16_01_09_61
Ekran modyfikacji wyposażenia wygląda klasycznie

Wyposażenie i trening podstawowy

Call of Duty: WW2 nie oferuje tradycyjnych dla serii perków. W zamian otrzymujemy do wyboru jeden z 21 rodzajów treningu podstawowego. Na początku dostępne są wyłącznie trzy:

  • Wywiad - wrogie nagrody za serie i przeciwnicy, który zraniłeś, są oznaczani na minimapie.
  • Wyrzutnie - gdy wybierzesz wyrzutnię jako broń dodatkową, amunicję podniesiesz z wrogów.
  • Zaopatrzenie - zwiększa koszt serii i pozwala jej użyć tylko raz na mecz, ale za to postęp nie resetuje się po śmierci.

Każdy z wymienionych treningów ma wady i zalety. Wybór zależy od naszego stylu gry. Początkującym polecamy jednak Wywiad lub Zaopatrzenie - to drugie szczególnie, jeżeli macie problem z uzyskaniem nagrody za serię w normalny sposób.

Na ekranie modyfikacji żołnierza wybierzemy także broń główną. Tę podzielono tradycyjnie na karabiny (samopowtarzalne i automatyczne), pistolety maszynowe, karabiny snajperskie, LKM-y i strzelby. Broń poboczna to pistolety lub saperka, a w przypadku treningu Wyrzutnie, takie wyrzutnie.

s2_mp64_ship_2017_11_03_16_00_50_60
Bazookę możemy wybrać po aktywacji Treningu Wyrzutni

Wreszcie, wybieramy także wyposażenie - ofensywne lub taktyczne (obydwa w przypadku Dywizji Ekspedycyjnych). Wyposażenie ofensywne to różne granaty, mina, nóż do rzucania, a także dynamit.

Wyposażenie taktyczne pomaga w inny sposób, nie służy do zadawania obrażeń. To granat dymny, granat ogłuszający, granat gazowy, a także flara sygnalizacyjna, ujawniająca oponentów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami