Assassin's Creed Origins - Gwardzista Gennadios, Koniec Węża

Zabijamy dwa cele wskazane przez Ayę.

Wraz z dostaniem się do Aleksandrii oraz spotkaniem z żoną Bayeka, rozpoczęliśmy zadanie o nazwie Aya. Jego ukończenie wymaga jednak wykonania innych misji głównych, których opis przejścia zawarliśmy na tej stornie. Do wspomnianych zadań należą:

  • Gwardzista Gennadios
  • Koniec Węża.

Misja: Gwardzista Gennadios

Sugerowany poziom doświadczenia przy przystąpieniu do tej misji to 11. Jeśli twoja postać posiada poziom niższy, niż 10, sugerujemy wykonanie aktywności pobocznych lub zadań dodatkowych. Całkiem dobrym pomysłem jest rozwikłanie kilku zagadek papirusu, które dadzą ci dodatkowe punkty doświadczenia, a także unikatowe i legendarne bronie.

Gdy będziesz już gotowy, udaj się do królewskiego pałacu, gdzie przebywa pierwszy z dwóch celów, gwardzista z Aleksandrii imieniem Gennadios. Podążamy w wyznaczonym kierunku, jednak na teren strzeżony proponujemy wejść od strony wschodniej. Znajdziesz tam basztę (1), po której wespniesz się na wyższy poziom.

051
Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Przebywając w pobliżu, użyj Senu, czyli oswojonego orła, aby ułatwić sobie namierzenie głównego celu (3). Zanim jednak do niego dotrzesz, pozbądź się strażnika ze wspomnianej baszty, a następnie skradaj się po moście (2) prowadzącym do kolejnej.

  • Pozostając w ukryciu zejdź na dół i zabij Gennadiosa oraz jego obstawę.
  • Twój cel musi być także dobity ręcznie.
  • Upewnij się zatem, że wokół nie znajdują się żadni dodatkowi przeciwnicy, którzy ci to uniemożliwią.

Wraz z zamordowaniem celu misja dobiegnie końca. Następnie szybko się ewakuuj lub wyczyść obóz wojskowy i odszukaj skarby na terenie. Gdy ukończysz eksplorację, możesz podejść do kolejnego zadania, opisywanego poniżej.

Misja: Koniec Węża

Kolejne zadanie konieczne do wykonania, aby zakończyć misję Aya, prowadzi nas na północny półwysep Aleksandrii, do pałacu królewskiego. Na jego teren wejdź trzymając się prawej strony, gdzie wespniesz się na mury obronne (4). Podążaj nimi, cały czas się skradając i eliminując strażników, aż dotrzesz w okolicę widoczną na poniższym obrazku. Użyj wówczas Senu, aby namierzyć swój cel (5).

052
Odniesienia do oznaczeń znajdują się w akapicie powyżej.

Gdy dotrzesz do oznaczonego pomieszczenia, okaże się, że nie ma tam twojego celu. Musisz zapoznać się ze wskazówkami, które pozwolą ci na ukończenie śledztwa. Przyjrzyj się leżącej drabinie w kącie pomieszczenia, a także zwojom królewskiego skryby na stole. Obok stołu znajduje się również skrzynka, ale jej otwarcie wymaga posiadania kluczyka. Znajdziesz go wspinając się na kamienną figurę, a następnie wskakując w lewo, nad kotarę.

053
Odniesienia do oznaczeń znajdują się w akapicie powyżej.

Po otwarciu skrzyni i krótkim przerywniku filmowym ruszamy do centrum Aleksandrii, gdzie dostajemy się do łaźni. Po wejściu głównymi drzwiami tracimy cały ekwipunek, oprócz ukrytych ostrzy. Przechodzimy na drugi koniec pomieszczenia, trzymając się prawej strony. Tam wspinamy się na górny poziom, gdzie z belki widocznej na powyższym obrazku dokonujemy zabójstwa z powietrza.

Następnie, po zakończeniu scenki przerywnikowej, szybko wracamy na górę, skąd rozpoczęliśmy zabójstwo. Teraz staraj się trzymać górnego poziomu i nie zeskakuj na ziemię, gdyż poszukiwać cię będą strażnicy. Niestety, pozostając na górze również możesz zostać zauważony. Wówczas pozostaje albo pojedynek na pięści, co może być trudne, jeśli jesteś na niższym poziomie doświadczenia, albo zabawa „w ganianego”.

Twoim celem są bowiem główne drzwi, które możesz otworzyć jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy wrogowie nie będą znali twojej aktualnej pozycji. Gdy wydostaniesz się na zewnątrz, misja zostanie zakończona, a ty będziesz mógł powrócić do zadania głównego Aya. Spotkaj się z kobietą w miejscu, gdzie zobaczyliście się po raz pierwszy w Aleksandrii.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami