Assassin's Creed Origins również otrzyma kufry z dodatkami

Kupowane za wirtualne pieniądze.

Skrzynie z losową zawartością coraz częściej pojawiają się w grach nastawionych na rozgrywkę w pojedynkę. Assassin's Creed Origins jest kolejną produkcją, która otrzyma podobny system.

Dziennikarze, którzy mieli okazję zapoznać się z wczesną wersją tytułu, odkryli, że w najnowszej odsłonie cyklu o przygodach zabójców w kapturach umieszczono kufry z dodatkami. Wydaje się jednak, że mechanizm nie powinien wzbudzić większych kontrowersji.

01
Skrzynie zawierają losową broń lub tarczę

Podczas zabawy natkniemy się na młodego chłopca o imieniu Heda. To wędrujący po różnych regionach starożytnego Egiptu handlarz sprzedający skrzynie Heka. Każda kosztuje 3 tysiące drachm - wirtualną walutę gromadzoną w trakcie rozgrywki. Paczki zawierają losową broń lub tarczę.

Do sieci trafiły już nagrania z testowanej przez dziennikarzy wczesnej wersji Assassin's Creed Origins. Dostrzegając w filmach obecność kufrów, wielu graczy doszło do wniosku, że Ubisoft może - wzorem innych wydawców - chcieć sięgnąć do ich kieszeni po dodatkowe pieniądze.

Obawy najwyraźniej były przedwczesne. Odpowiedzialni za projekt deweloperzy obiecują, że skrzynie kupimy jedynie za pomocą wirtualnej waluty.

- W grze jest specjalny handlarz, sprzedający karbonowe kryształy - najrzadszy surowiec do konstruowania przedmiotów. Można go znaleźć podczas zabawy, ale jeśli posiada się wystarczającą ilość pieniędzy, istnieje opcja kupna minerału - w rozmowie z Eurogamerem wyjaśnia reżyser produkcji, Ashraf Ismail.

- Heda oferuje także tajemnicze skrzynie zawierające dowolną broń, element pancerza lub przedmiot. W ten sposób osoby, które wykorzystały ekonomię gry i dysponują ogromną sumą gotówki, mogą zaryzykować i zainwestować zarobione pieniądze w celu zdobycia unikalnego wyposażenia - dodaje.

Zobacz: Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

Deweloper tłumaczy, że system zaimplementowano z myślą o graczach, którzy podczas zabawy koncentrują się na pomnażaniu majątku. Teraz otrzymają możliwość przeznaczania wirtualnych bogactw na dodatkowe elementy ekwipunku.

W Assassin's Creed Origins powróci również znany z poprzednich odsłon sklep, w którym za prawdziwe pieniądze kupimy między innymi przepustkę sezonową oraz paczki ułatwiające zabawę. Asortyment obejmie między innymi kostium mumii dla głównego bohatera.

Ismail podkreśla, że oferowane przedmioty także będzie można znaleźć podczas zabawy. Po prostu, jeśli ktoś nie ma czasu i chce szybciej zdobyć wysokopoziomowe wyposażenie, może wydać pieniądze.

Działanie systemu skrzynek w pełnej krasie zobaczymy dopiero po premierze produkcji. Ujawnione przez twórców informacje sugerują jednak, że może obędzie się bez problemów, które dotknęły na przykład Forzę Motorsport 7.

Assassin's Creed Origins ukaże się 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami