Zakon Starożytnych w nowym trailerze Assassin's Creed Origins

Protoplaści Templariuszy.

Ubisoft opublikował nowy zwiastun Assassisn's Creed Origins. Nagranie przybliża Zakon Starożytnych, z którego przedstawicielami gracze zmierzą się podczas zabawy.

Ugrupowanie jest najprawdopodobniej pierwowzorem Templariuszy, z którymi Bractwo Asasynów walczy we wszystkich odsłonach cyklu.

01
Zakon Starożytnych - protoplaści Templariuszy

Narratorka trailera - najpewniej Kleopatra - opisuje członków Zakonu, jako „tajemnicze postacie, poszukujące mocy starożytnych bogów”. Działają w cieniu, pociągając za sznurki w całym starożytnym Egipcie - kontrolują nawet faraona Ptolemeusza XIII. Podobno mają nieograniczone wpływy.

Z materiału wynika, że ukrywający swoje twarze za maskami osobnicy są źródłem „bólu i złości” głównego bohatera gry - Bayeka z Siwy. Niewykluczone, że mężczyzna postanowi walczyć z sekretnym ugrupowaniem ze względu na chęć zemsty.

Zobacz: Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

Zwiastun nie prezentuje żadnych fragmentów właściwej rozgrywki, aczkolwiek składa się ze scen wygenerowanych na silniku produkcji. Ujęcia pokazują między innymi walki na arenie oraz konny pościg.

Assassin's Creed Origins opowie o narodzinach Bractwa Asasynów, które zapewne powstanie w wyniku konfliktu z Zakonem Starożytnych. Na czele zabójców w kapturach stanie wspomniany Bayek.

Produkcja jest wnoszącą najwięcej nowości odsłoną cyklu od wielu lat. Deweloperzy postanowili postawić na więcej niż tylko lekką ewolucję.

Walka została wyraźnie przeprojektowana. Nie wystarczy już głównie trzymać aktywnego bloku i wykonywać kontrataki. Potyczki przypominają nieco starcia z cyklu Dark Souls - choć oczywiście nie są tak wymagające, a bohater nie zginie po jednym uderzeniu.

Assassin's Creed Origins zadebiutuje 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami