Najnowsza strzelanka od Epic Games - kolorowe Fortnite - otrzyma dodatkowy tryb rozgrywki. Battle Royale zostanie udostępniony w ramach aktualizacji już 26 września.

Testowa wersja trybu jest aktywna od dziś, choć twórcy zaznaczają, że w jej przypadku gracze muszą liczyć się z błędami, lagami i różnymi niedociągnięciami.

Nowy rodzaj zabawy wzorowany jest - jak jasno wskazuje nazwa - na formule rozgrywki zwanej battle royale. Zapoczątkowany przez modyfikacje gier z serii Arma typ rywalizacji został spopularyzowany przede wszystkim po premierze PlayerUnknown's Battlegrounds.

Battle Royale ma być zupełnie oderwane od reszty Fortnite - nie przeniesiemy więc postaci czy ekwipunku, co zaburzyłoby podstawy rozgrywki, która w założeniach oferuje równy start dla wszystkich na początku każdego meczu.

Na jedną mapę trafi w sumie setka graczy, by zająć się poszukiwaniem broni i zasobów, a także eliminowaniem pozostałych. Zwycięża ten, kto pozostanie na polu bitwy jako ostatni.

W przeciwieństwie do PUBG czy H1Z1, w Fortnite Battle Royale możemy niszczyć elementy otoczenia, a także budować różne obiekty - na przykład ściany i inne przeszkody.

Wczesna wersja Fortnite jest dostępna na PC i PS4 - obecnie za dostęp trzeba zapłacić. Finalna gra będzie darmowa. W głównym trybie zajmujemy się kooperacyjnym budowaniem fortów i walką z mutantami.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały