Destiny 2 - reputacja i frakcje

Nagrody za lojalność.

Destiny 2 to świat, w którym funkcjonują różne frakcje i ugrupowania. Właściwie wszyscy nasi znajomi, których poznajemy podczas kampanii - na przykład Ikora czy Shaxx - reprezentują inną frakcję. Oczywiście wszyscy współpracują i działają dla wspólnego dobra.

Reprezentanci frakcji nagradzają nas różnymi przedmiotami, często cennymi, za wykonywanie konkretnych czynności. W większości przypadku wszystko to bardzo prosty proces, a wykonywanie kolejnych aktywności i zdobywanie reputacji jest niemal automatyczne.

Poniżej wymieniamy wszystkich przedstawicieli frakcji w Destiny 2 i tłumaczymy co robić, by zwiększać sobie u nich reputację, żeby odbierać kolejne cenne bronie i pancerze, a także inne bonusy.

Opisujemy tutaj frakcje obecne w grze przez cały czas. Poza nimi, co parę tygodni na specjalnych wydarzeniach do gry wprowadzane są też trzy oddzielne frakcje: Martwa Orbita, Kult Przyszłej Wojny, Nowa Monarchia.

Ważne: reputacją i odbieraniem nagród zajmujemy się dopiero po osiągnięciu 20 poziomu, a najlepiej też ukończyć główny wątek fabularny.

Rusznikarze

Z kim rozmawiać: Arcite 99-40 na Farmie lub Banshee-44 w Wieży.

Reputację Rusznikarzy zwiększymy najszybciej, ponieważ - szczególnie na wyższych poziomach - zdobywanie materiałów niezbędnych do polepszania reputacji to kwestia paru kliknięć.

Przedmiot, który oddajemy przedstawicielowi frakcji, by zwiększać reputację, to materiały rusznikarskie. Otrzymujemy je z rozmontowywania broni niepospolitych, rzadkich i lepszych.

By oddać materiały, wystarczy porozmawiać z Artice 99-40 lub z Banshee-44 i klikać przycisk pod napisem „Zwiększ reputację”. Na każdym kolejnym poziomie reputacji zdobędziemy nowe przedmioty w nagrodę - najczęściej legendarne.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_09_00_07_45

EMS

Z kim rozmawiać: Devrim Kay w Europejskiej Martwej Strefie

Devrim to pierwszy przedstawiciel frakcji przydzielającej nagrody za reputację, jakiego spotkamy w Destiny 2. EMS to także największy obszar do eksploracji w grze, a więc zdobywanie kolejnych poziomów reputacji nie jest szczególnie wymagające.

By zwiększać reputację, wystarczy przekazywać Devrimowy Żetony z EMS, które znajdziemy w różnych skrzyniach w tym regionie. Drugi przedmiot to minerał o nazwie Odłamek zmierzchu. Ten biały kryształ występuje w różnych miejscach na powierzchni EMS.

Tytan

Z kim rozmawiać: Sloane w Syreniej Wieży na Tytanie

Podążając zgodnie z fabułą przez kolejne misje trafiamy na Tytana. Po ukończeniu wątku głównego na tej planecie pozostaje Sloane - współpracowniczka Zavali. To u niej zwiększamy reputację na tym księżycu i zdobywamy nagrody.

By zwiększać reputację u Sloane trzeba przekazywać jej Żetony Akrologii. Zdobywamy je w skrzyniach na całym obszarze księżyca. Poza żetonami możemy też przekazać Sloane pył alkanowy z alkanów, które występują w różnych miejscach na terenie Tytana.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_11_11_04_26
Po zebraniu alkanu zyskujemy pył alkanowy

Nessus

Z kim rozmawiać: Macierz w Czarnym Exodusie na Nessusie

Kolejna planeta, na którą trafiamy wraz z rozwojem historii, to Nessus. Poznajemy tam między innymi sztuczną inteligencję Macierz. To u niej po zakończeniu wątku na planecie możemy zwiększać tu reputację.

By zwiększać poziom reputacji na Nessusie, wystarczy, że przekażemy Znaki Nessusa (żetony) podczas rozmowy z Macierzą. Ewentualnie możemy też przekazywać jej znajdowane na powierzchni planety Siatki Danych - występujące jako kosmiczne minerały Weksów.

Io

Z kim rozmawiać: Asher Mir w Rozpadlinie na Io

Na Io reputacją zajmuje się Asher Mir, którego także poznajemy w miarę postępów w głównym wątku fabularnym. To do Ashera udajemy się, by zwiększać poziom reputacji.

Mirowi musimy oddawać żetony z Io - jak zawsze, zdobywane ze skrzyń znajdujących się na powierzchni lub pojawiających się po wydarzeniach publicznych - albo igły ze szkła fazowego. Szkło fazowe znajdujemy na powierzchni Io

Taktyk Straży Przedniej

Z kim rozmawiać: Zavala

Pod koniec głównego wątku fabularnego odblokowujemy możliwość uczestnictwa w misjach typu Szturm (Strike). Kończąc Szturmy otrzymujemy Żetony Taktyka Straży Przedniej.

Takie właśnie żetony musimy przekazywać Zavali, by zwiększać reputację u Straży Przedniej. Czekają na nas cenne elementy pancerza i bronie o jakości legendarnej.

Czarownicy Straży Przedniej

Z kim rozmawiać: Ikora

Zwiększanie reputacji u Czarowników możliwe jest po ukończeniu głównego wątku fabularnego. To jedyny rodzaj reputacji, który zwiększamy bez przekazywania żadnych przedmiotów. Musimy tylko wykonywać tak zwane Medytacje.

Medytacje to w praktyce powtórki misji fabularnych. Musimy porozmawiać z Ikorą i wybrać misje, a następnie uruchomić je podchodząc do przedmiotu stojącego po prawej stronie Ikory. Po ukończeniu takiej misji automatycznie zwiększa się poziom reputacji.

My_Great_Capture_Screenshot_2017_09_11_12_01_27

Tygiel

Z kim rozmawiać: Lord Shaxx

Ostatni rodzaj reputacji zwiększamy u Lorda Shaxxa - zarządcy Tygla. Tygiel odblokowujemy stosunkowo wcześnie w kampanii, jeszcze na Farmie.

By zwiększać reputację, musimy oczywiście grać w trybach rywalizacji PvP. Po ukończeniu każdego meczu zdobywamy Żetony Tygla. Zdobywamy ich więcej jeżeli wykonujemy dodatkowe wyzwania pojawiające się po 20 poziomie w trakcie meczów.

Żetony przekazujemy Shaxxowi, tym samym zwiększając poziom reputacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami