Ujawniono mapę świata Assassin's Creed Origins

Obszerny Egipt.

Ubisoft udostępnił interaktywną mapę świata, który gracze zwiedzą podczas zabawy w Assassin's Creed Origins.

Akcję produkcji osadzono w starożytnym Egipcie. Twórcy gry podzielili kraj faraonów i piramid na sześć głównych regionów, pomiędzy którymi będzie można swobodnie się przemieszczać.

01
Mapa starożytnego Egiptu

Przygotowany przez autorów świat wydaje się dosyć duży. W określeniu rzeczywistej skali pomaga nieco spojrzenie na film pokazywany w trakcie E3 - zaprezentowany wówczas teren wokół Fajum okazuje się niewielką częścią całości.

Jednym z największych regionów jest Siwa, z której pochodzi właśnie główny bohater powstającej gry - Bayek. Wśród innych rejonów są między innymi Aleksandria i Cyrenajka.

Zobacz: Assassin's Creed Origins - Poradnik, Solucja

Ciekawą funkcją oferowaną przez interaktywną mapę są podstawowe informacje na temat danego obszaru. Wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy na wybrany punkt.

Autorzy zamierzają wypełnić starożytny Egipt szeregiem atrakcji. Poza standardowymi misjami zlecanymi przez napotykane postacie, pojawią się sekrety do odnalezienia, w tym cenne artefakty.

Assassin's Creed Origins jest wnoszącą najwięcej nowości odsłoną cyklu od wielu lat. Deweloperzy postanowili postawić na więcej niż tylko lekką ewolucję.

Walka została wyraźnie przeprojektowana. Nie wystarczy już głównie trzymać aktywnego bloku i wykonywać kontrataki. Potyczki przypominają nieco starcia z cyklu Dark Souls - choć oczywiście nie są tak wymagające, a bohater nie zginie po jednym uderzeniu.

Produkcja opowie o początkach powstawania słynnego Bractwa Asasynów. Na czele zabójców w kapturach stanie wspomniany Bayek.

Assassin's Creed Origins zadebiutuje 27 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami