Do sklepów wysłano już 1,5 mln egzemplarzy gry Persona 5

Sukces japońskiego RPG.

Firma Atlus pochwaliła się dzisiaj nad ranem, że do sklepów na całym świecie wysłano już ponad 1,5 miliona egzemplarzy gry Persona 5 na PS3 i PS4, co jest jednym z najlepszych rezultatów w serii.

Produkcja zadebiutowała w Japonii już w połowie września ubiegłego roku, więc miała sporo czasu na wypracowanie wyniku. Wydawca dodaje, że to jednak wtorkowy debiut na Zachodzie wydatnie pomógł w osiągnięciu imponującego rezultatu.

1
Główny bohater

Twórcy mają teraz szerokie plany na dodatki DLC, obejmujące głównie kostiumy z innych odsłon serii, ale także z innych tytułów Atlusa, takich jak Catherine. Do tego skórki na persony.

Dodatkowo pobrać trzeba także japońską wersję dźwiękową - domyślnie słyszymy angielskie głosy. To rozszerzenie - razem z wysokim poziomem trudności i kilkoma innymi - dostępne jest za darmo już od 4 kwietnia.

Persona 5 zebrała bardzo dobre oceny w recenzjach, choć kontrowersje wywołuje bardzo restrykcyjna polityka dotycząca materiałów wideo i transmisji na żywo z gry.

Akcja gry osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem jest uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Chłopakowi towarzyszą przyjaciele i tajemniczy kot. Razem tworzą grupę Phantom Thieves. Nasza drużyna chce zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami