Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Persona 5 - pierwsze recenzje i przegląd ocen

Najlepsza odsłona serii?

Persona 5 debiutuje na PS4 już za tydzień, 4 kwietnia. Dziś opublikowano pierwsze recenzje nowej odsłony popularnego wśród fanów jRPG cyklu firmy Atlus. Opinie sugerują, że mamy do czynienia z najlepszą częścią serii.

Autorzy chwalą niemal wszystkie elementy gry, w tym także niepowtarzalny styl graficzny, który skutecznie odwraca uwagę od technologicznych niedociągnięć oprawy. Produkcja była tworzona w dużej mierze z myślą o PlayStation 3.

Inne często powtarzane zalety to ścieżka dźwiękowa oraz intrygująca od początku historia. Nie zawodzi również system walki, a odświeżona forma dungeonów sprawia, że wyprawy na polowanie na demony nie stają się monotonne nawet po dziesiątkach godzin.

„Persona 5 jest skandalicznie wysublimowana. Każdy dźwięk, każdy szczegół czy ruch kamery - wszystko składa się na energetyzujące arcydzieło” - podkreśla Cassandra Khaw z Eurogamera.

Caty McCarthy z serwisu US Gamer uważa, że gra „bezbłędnie łączy wszystko, co najlepsze z poprzednich odsłon, związując całość piękną, czerwoną wstążką, szykując się, by skraść wszystkim serca”.

Philip Kollar, który napisał recenzję dla serwisu Polygon, podkreśla, jak pozytywnie zaskakuje ilość poruszanych przez scenarzystów tematów. Dodaje, że wszystkie motywy poruszane są w „szalenie stylowy sposób”.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Persona 5 ukaże się wyłącznie na PlayStation 4. Powstała również wersja na konsolę PS3, ale ta edycja nie trafi do oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze