Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Persona 5 z dwoma milionami sprzedanych egzemplarzy

Rekord w serii.

Fani serii Persona musieli czekać na nową odsłonę cyklu niemal dziesięć lat, lecz po debiucie tłumnie ruszyli do sklepów. Atlus pochwalił się dzisiaj, że sprzedano juz ponad dwa miliony egzemplarzy Persona 5.

Na wynik składa się sprzedaż do klienta końcowego oraz dostawy do sklepów.

Grze nie można odmówić unikatowego stylu

Jednocześnie podano, że cała seria Persona (wcześniej znana jako Shin Megami Tensei: Persona) to już nakład 8,9 mln egzemplarzy. Nie znamy konkretnych rezultatów osiąganych przez starsze odsłony, lecz fani szacują, że „piątka” jest zdecydowanym rekordzistą.

„To był wspaniały rok dla firmy, reprezentujący nasze ambicje dla japońskich gier na Zachodzie” - komentuje Naoto Hiraoka, dyrektor generalny amerykańskiego oddziału firmy Atlus, należącej do Segi.

„Na Zachodzie i nie tylko notujemy obecnie ogromne wzrosty, a sprzedaż Persona 5 pokazuje nowy poziom oczekiwań wśród fanów gatunku. Kiedyś postrzegana jako niszowa, dziś najnowsza odsłona serii to jedna z najważniejszych gier roku, co potwierdza rosnące zainteresowanie. Nie możemy się doczekać, by w przyszłym roku dostarczyć kolejne świetne gry”.

Persona 5 zdobyła cztery nominacja do nagród na przyszłotygodniowej gali Games Awards 2017: jako gra roku, najlepsza dyrekcja artystyczna, najlepsza ścieżka dźwiękowa i najlepsza gra RPG.

Produkcja zadebiutowała w Japonii już w połowie września ubiegłego roku, więc miała sporo czasu na wypracowanie wyniku. Wydaje się, że to jednak kwietniowy debiut na Zachodzie wydatnie pomógł w osiągnięciu imponującego rezultatu.

Akcja gry osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem jest uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Chłopakowi towarzyszą przyjaciele i tajemniczy kot. Razem tworzą grupę Phantom Thieves. Nasza drużyna chce zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win.

Gra „odsłania swoje zalety i kolejne mechaniki tak, że nie przytłacza na starcie i sprawia, że nawet po dziesiątkach godzin uczymy się czegoś nowego. W połączeniu z piękną artystyczną wizją i dojrzałą, wciągającą opowieścią, to niezwykły i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli gatunku jRPG” - głosi nasza recenzja Persona 5.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze