Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Szara imitacja

Poznajemy sekret kobiety widma i pomagamy jej w rozwiązaniu problemu.

Aby rozpocząć kolejne zadanie w Torment: Tides of Numenera skieruj się do tawerny Piąte Oko (#16 na mapie Skraj Klifu), po czym podejdź do Widma kobiety, stojącego w prawym dolnym narożniku lokacji. Przyjrzyj się jej, a następnie spróbuj zwrócić na siebie uwagę. Kiedy to uczynisz duch złapie bohatera za szyję i zacznie go dusić. Możesz spróbować się wyrwać przy pomocy siły, aby zdobyć nieco punktów doświadczenia.

Finalnie daj się jednak udusić. Trafisz do lokacji o nazwie Meander Córki, gdzie ponownie spotkasz Widmo kobiety (1 na obrazku poniżej). Podejdź do niej i rozpocznij rozmowę. Dowiesz się, że na świecie zostały stworzone kobiety na jej podobieństwo, do których należy dotrzeć.

023
Widmo kobiety (1) oraz Serii (2) w Meandrze Córki.

Po chwili z prawej strony pojawi się podobizna jednej z nich (2) - Serii (możesz znać ją z zadania dodatkowego Ofiara Rozpaczy). Podejdź do niej i wejdź w interakcję, a po chwili będziesz świadkiem sceny z przeszłości. Porozmawiaj ponownie z kobietą, po czym udaj się w lewo, gdzie znajdziesz portal prowadzący do Samotni.

Od tego momentu musisz znaleźć cztery kobiety, z którymi porozmawiaj na temat kobiety z Piątego Oka.

Kobieta #1 (Seria) - po tym, jak wejdziesz do portalu zostaniesz przeniesiony do Samotni. Jeśli wcześniej rozwiązałeś zadanie dodatkowe Ofiara Rozpaczy (jeśli nie, to warto go wykonać), to spotkasz tu Serię, z którą porozmawiaj. Następnie przejdź przez portal na południu, żeby wrócić do rzeczywistości.

Kobieta #2 (Avina) - jest to sierota, którą spotkasz na południe od tawerny Piąte Oko (#6 na mapie Skraj Klifu).

Kobieta #3 (Biała Plama) - kobieta stojące na północ od tawerny Piąte Oko (#14 na mapie Skraj Klifu).

Kobieta #4 (Sigyn) - znajdziesz ją na prze wieżą (#4 na mapie Plac Rządowy).

Po odwiedzeniu wszystkich kobiet wróć do tawerny Piąte Oko (#16 na mapie Skraj Klifu) i upij się u barmana Ferioka różowym szlamem (ryzykowny drink). Trafisz w ten sposób do Samotni. Skieruj się na północ do drugiego portalu i przejdź w ten sposób do Meandra Córki.

024
Biała Plama (1), Avina (2), duch mężczyzny (3), Sigyn (4).

Teraz musisz podchodzić do białych sylwetek kobiet, dzięki którym poznasz wspomnienia swojej zleceniodawczyni. Zacznij od wejścia w interakcję z Białą Plamą (1 na obrazku powyżej). Po scenie z sarkofagiem identycznie postąp z duchem Aviny (2). Następnie porozmawiaj z duchem mężczyzny przy silniku (3). Zacznij z nim rozmawiać. Zwrócisz jego uwagę dopiero wtedy, gdy powiesz mu, że wyłączysz maszynę. Możesz wtedy stoczyć walkę z przywołanymi przez niego wojownikami lub zostawić wszystkich w spokoju.

Następnie podejdź do Sigyn (4), aby zobaczyć ostatnią scenę, w której maszyna z widmem kobiety płonie. Poprosi cię ona, abyś powiedział ojcu, że umarła i daremne są jego próby wskrzeszenia jej. Możesz jeszcze porozmawiać z Widmem kobiety, stojącej przy maszynie, na temat ojca. Następnie zagadaj do niego ponownie - aby przekonać go do wyłączenia maszyny musisz stanąć do walki z przyzwanymi wojownikami albo namówić go do zmiany zdania korzystając z perswazji.

Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Niestabilne fundamenty

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Czerwone kręgi

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Oczy adwersarza

Ojciec pokaże ci w końcu, jak wyłączyć silnik. Będziesz go jednak musiał odnaleźć w realnym świecie. Wróć do niego korzystając z portali, a następnie udaj się do Zasypanego Rozwidlenia (trafisz do niego w trakcie misji głównej Chłodny, opanowany szelma). Teraz wystarczy podejść do urządzenia i wyłączyć je, za co otrzymasz 40 punktów doświadczenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami