Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Ofiara Rozpaczy

Przyczyniamy się do powstania nietypowego dzieła sztuki.

W celu rozpoczęcia tej misji musisz udać się na południe Małego Rynku i porozmawiać z Zaofi Rzeźbiarzem (#11 na mapie Mały Rynek). Okaże się, że artysta tworzy rzeźby i zależy mu, aby ująć moment cierpienia ofiary zabijanej przez Rozpacz. Jeśli chcesz, to możesz mu pomóc w wykonaniu zadania. W tym celu należy udać się do świątyni Dendra O'hur (#3 na mapie w Bebechach) znajdującej się w Bebechach (#12 na mapie Mały rynek).

Wejdź w interakcję całunem na górze lokacji (1).

Po dotarciu na miejsce udaj się na górę okrągłej sali i odkryj całun (1 na obrazku powyżej), przykrywający zwłoki. Obejrzyj je, a zobaczysz ciało opuszczonego w stanie rozkładu. Spróbuj dotknąć zwłok, a zyskasz nieco punktów doświadczenia, ale kosztem utraty części życia. Następnie porozmawiaj z przywódcą kapłanów, po czym udaj się na Skraj Klifu (#13 na mapie Mały Rynek) i przeszukaj dom (#4 na mapie Skraj Klifu), o którym wspomniał jeden z wyznawców Dendra O'hur. Aby zbadać gruzowisko skorzystaj z siły. Wyczujesz postać kobiety-ducha, z którą wejdź w kontakt korzystając z anamnezy.

Udaj się teraz do ludzi stojących nieopodal (#5 na mapie Skraj Klifu) i wypytaj czy widzieli kogoś, kto buszował po gruzowisku. Dowiesz się o pewnych sierotach, które znajdziesz na południowym wschodzie dzielnicy (#6 na mapie Skraj Klifu). Udaj się tam i rozpocznij rozmowę z nimi (zapłać im 5 błyszków). Skup się zwłaszcza na Avinie, którą wypytaj o przeszukiwanie gruzowiska. Okaże się, że dziewczynka znalazła w nim pewien sześcian, którą od niej odzyskaj. Będzie to Międzywymiarowa Zagadkokostka. Przejdź do ekranu ekwipunku i użyj zdobytego przedmiotu. Okaże się, że nie potrafisz nic z nim zrobić.

Puste odbicie (1), któremu przekaż kostkę.

Twoim celem będzie odnalezienie osoby, która potrafi rozwiązać tajemnicę kostki. Spotkasz ją w Samotni, gdzie trafisz po swojej śmierci (np. gdy główny bohater zginie podczas pojedynku albo napijesz się Różowego szlamu z niebezpiecznych trunków u Ferioka w tawernie Piąte Oko - #16 na mapie Skraj Klifu). Podejdź wtedy do Pustego odbicia (1 na obrazku powyżej) i rozpocznij rozmowę. W jej trakcie przekaż enigmatycznej postaci Zagadkokostkę.

Po chwili odbicie zamieni się w kobietę o imieniu Seria. Zacznij z nią rozmowę na temat jej śmierci oraz ojca Orseolo (postać związana z zadaniem dodatkowym Wyznawcy Pana Wcieleń). Na koniec dialogu otrzymasz umiejętność Spokój Serii, która zwiększa siłę, szybkość i intelekt o 1 punkt.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Pożyczone i zgubione

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Beleazar i bestia

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Ukochany niewolnik


Kiedy skończysz wejdź do portalu i wróć do rzeczywistości i skieruj się do Zaofiego Rzeźbiarza (#11 na mapie Mały Rynek). Wymyśl dokończenie jego obrazu, za co otrzymasz 40 punktów doświadczenia i artefakt Eteryczny Całun, który podnosi o 15% efektywność uników, gdy jesteś atakowany.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze