Stworki w Pokémon GO - tak jak w grach z konsol przenośnych od Nintendo - mogą ewoluować na kolejne stadia rozwoju, zmieniając wygląd i nazwę, zyskując więcej siły ataku i punktów zdrowia.

Żeby ewoluować Pokemona, wystarczy wybrać go z listy swoich stworków i wybrać opcję Evolve, o ile posiadamy odpowiednią liczbę Candy (cukierków). To zazwyczaj minimum 25 cukierków, często też 50, a w niektórych przypadkach 100 i więcej.

Cukierki zdobywamy łapiąc stworki, a także wysyłając (transferując) duplikaty Pokemonów do profesora Willowa. To również robimy wybierając stworka z listy i klikając opcję Transfer.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Jak zmienić Eevee w dowolną formę?

Eevee jest jednym z Pokemonów o nietypowym procesie ewolucji. Znajdziesz go losowo - tak samo jak każdego innego stworka i to całkiem często. Kliknięcie Evolve w przypadku Eevee skutkuje losowym dobraniem przez grę kolejnej formy stworka. Może to być elektryczny Jolteon, ognisty Flareon, wodny Vaporeon, mroczny Umbreon lub Espeon typu Psychic.

Po premierze Pokémon GO gracze zastanawiali się, jak sprawić, by Eevee mógł ewoluować w konkretną formę - tę, na której nam zależy. Sądzono, że efekt może mieć związek z kolorami pobliskich Gymów, a nawet z drużyną, do której dołączamy.

evvee

Okazuje się jednak, że ewolucja Eevee związana jest z imieniem Pokemona. Wystarczy odpowiednio nazwać stworka, by zagwarantować, że ewolucja zakończy się tak, jak chcemy.

  • Jeżeli chcesz ewoluować Eevee w elektrycznego Jolteona, nazwij stworka: Sparky (przed kliknięciem Evolve).
  • Jeżeli chcesz otrzymać ognistego Flareona, wybierz imię: Pyro.
  • Wpisanie w polu imienia Rainer zaowocuje ewolucją w wodnego Vaporeona.
  • Żeby otrzymać Umbreona - wpisz imię: Tamao.
  • Jeśli chcesz zdobyć Espeona, nazwij Pokemona imieniem Sakura.

Po zmianie imienia (wystarczy wybrać Eevee i kliknąć ikonę obok nazwy stworka) i zebraniu 25 cukierków Candy, możesz aktywować proces ewolucji.

Warto przypomnieć, że ewoluowanie początkowych stworków może być nieopłacalne. Najlepiej poczekać, aż trener osiągnie stosunkowo wysoki poziom i zaczniemy spotykać stworki z większą liczbą punktów CP.

Trzeba też zaznaczyć, że w Pokemon Go nie ma jeszcze wszystkich możliwych ewolucji Eevee. Leafeon, Glaceon oraz Sylveon zostaną prawdopodobnie dodane w przyszłości.

Informacje o imionach Eevee

Zastanawialiście się, dlaczego akurat takie imiona trzeba nadać Eeevee, by stworek ewoluował w konkretną formę? Ma to związek z serialem anime.

Sparky, Rainer i Pyro to trzej bracia, których spotyka Ash w 40 odcinku pierwszej serii. Później, w trakcie dalszych przygód, bohaterowie spotykają też siostry Kimono - a dwie z nich nazywają się... zgadliście: Sakura i Tamao.

Pamiętajcie, że najlepiej zastosować następującą metodę: po zmianie imienia Eevee dobrze jest wyłączyć aplikację (upewniając się, żeby nie działała w tle) i włączyć ją na nowo. Dzięki temu upewnicie się, że wszystko jest w porządku i serwery zarejestrowały zmianę imienia.

Następnie wystarczy użyć odpowiedniej liczby Candy i dokonać ewolucji.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Pokémon Go - walki w Gymach i obrona, bonusy oraz nagrody

Kilka ciekawostek na temat starć w Gymach.

Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Kompletny przewodnik dla początkujących i zaawansowanych.

Pokémon Go - zmiany, różnice i nowości w Gymach

Jakie zmiany zawitały do Pokémon Go z letnią aktualizacją.

Pokémon Go - brązowe, srebrne i złote odznaki

Wszystko o odznakach - jak zdobyć, do czego służą.

Najnowsze

Ancestors Legacy w Polsce z Edycją Mieszka I

Książę Polski nadciąga z zastępami wojów.

PS Plus: maj 2018 - pełna oferta

Beyond: Dwie Dusze i Rayman Legends.

Reklama