Pokémon GO - jak ewoluować Eevee: Umbreon, Espeon, Flareon, Jolteon, Vaporeon, Leafeon i Glaceon

Jak nazwać Eevee.

Stworki w Pokémon GO - tak jak w grach z konsol przenośnych od Nintendo - mogą ewoluować na kolejne stadia rozwoju, zmieniając wygląd i nazwę, zyskując więcej siły ataku i punktów zdrowia.

Żeby ewoluować Pokemona, wystarczy wybrać go z listy swoich stworków i wybrać opcję Evolve, o ile posiadamy odpowiednią liczbę Candy (cukierków). To zazwyczaj minimum 25 cukierków, często też 50, a w niektórych przypadkach 100 i więcej.

Cukierki zdobywamy łapiąc stworki, a także wysyłając (transferując) duplikaty Pokemonów do profesora Willowa. To również robimy wybierając stworka z listy i klikając opcję Transfer.

Powrót do spisu treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Jak zmienić Eevee w Leafeona, Glaceona, Umbreona, Espeona, Vaporeona, Flareona i Jolteona?

Eevee jest jednym z Pokemonów o nietypowym procesie ewolucji. Znajdziesz go losowo - tak samo jak każdego innego stworka i to całkiem często. Nakarmienie Eevee cukierkami (Candy) skutkuje losowym dobraniem przez grę kolejnej formy stworka. Może to być elektryczny Jolteon, ognisty Flareon, wodny Vaporeon, mroczny Umbreon lub Espeon typu Psychic.

Wystarczy jednak odpowiednio nazwać stworka, by zagwarantować, że ewolucja zakończy się tak, jak chcemy.

 • Jeżeli chcesz ewoluować Eevee w elektrycznego Jolteona, nazwij stworka: Sparky (przed kliknięciem Evolve).
 • Jeżeli chcesz otrzymać ognistego Flareona, wybierz imię: Pyro.
 • Wpisanie w polu imienia Rainer zaowocuje ewolucją w wodnego Vaporeona.
 • Żeby otrzymać Umbreona - wpisz imię: Tamao.
 • Jeśli chcesz zdobyć Espeona, nazwij Pokemona imieniem Sakura.
 • Imię Linnea to liściasty Pokemon Leafeon
 • Aby uzyskać ewolucję lodowego Glaceona, wpisz Rea

Po zmianie imienia (wystarczy wybrać Eevee i kliknąć ikonę obok nazwy stworka) i zebraniu 25 cukierków Candy, możesz aktywować proces ewolucji. Pamiętaj jednak, że najpierw musisz zrestartować grę, aby serwery zapisały nowe imię.

Ważna kwestia - sztuczka ze zmianą imienia działa tylko raz na każdy typ Pokemona, więc upewnij się, że wybierasz Eevee z najlepszą wartością CP, zanim dokonasz ewolucji.

Leafeon, Glaceon, Umbreon i Espeon - alternatywne metody ewolucji

Możemy również zmienić Eevee w dwa z jej wariantów, używając niestandardowej metody, opartej na porze dnia. Pokémon musi mieć jednak na liczniku 10 kilometrów oraz 2 Candy (cukierki) w ekwipunku. Wszystko to jako Buddy (kompan) gracza - to ustawienie musi pozostać niezmienione również podczas samej ewolucji.

 • Aby zmienić Eevee w Umbreona, ewoluuj w nocy
 • Aby zmienić Eevee w Espeona, ewoluuj w dzień

Leafeon i Glaceon również mają alternatywną metodę ewolucji, związaną z użyciem wabików (Lure) typu Mossy i Glacial. Kiedy jesteś w zasięgu PokéStopu z aktywowanym wabikiem, wybierz Eevee i ewoluuj stworka.

 • Aby zmienić Eevee w Leafeona, użyj Mossy Lure
 • Aby zmienić Eevee w Glaceona, użyj Glacial Lure

Co powinieneś wiedzieć o imionach Eevee w Pokémon Go

1

Zastanawialiście się, dlaczego akurat takie imiona trzeba nadać Eeevee, by stworek ewoluował w konkretną formę? Ma to związek z serialem anime.

Sparky, Rainer i Pyro to trzej bracia, których spotyka Ash w 40 odcinku pierwszej serii. Później, w trakcie dalszych przygód, bohaterowie spotykają też siostry Kimono - a dwie z nich nazywają się Sakura i Tamao.

Pamiętaj też, że po zmianie imienia Eevee powinieneś wyłączyć i ponownie włączyć grę, aby dać serwerom znać, że nastąpiła edycja nazwy. To ważne, bo serwery działają czasem dość wolno.

Kiedy upewnisz się, że imię jest na miejscu, dokonaj ewolucji Eevee tak, jak robisz to z każdym innym Pokemonem, czyli dając jej cukierki (Candy). Stworek przybierze wtedy wybraną przez ciebie formę.

2

Jak ewoluować Eevee w Sylveona w Pokémon Go?

eevee_evolution_sylveon

Jeżeli masz chęć dodać do swojej kolekcji Sylveona, czyli ostateczną ewolucję Eevee, niestety musisz poczekać - jeszcze nie jest dostępny.

Do tej pory twórcy Pokémon Go dodali ewolucje dla pierwszych czterech generacji stworków, co oznacza, że możesz zdobyć tylko Leafeona, Glaceona, Umbreona, Espeona, Flareona, Jolteona i Vaporeona.

Został tylko Sylveon. To Pokemon szóstej generacji, więc zapewne będziemy musieli na niego jeszcze poczekać. Na pewno jednak pojawi się odpowiednie imię dla Eevee.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami