Pierwszy dodatek do Battlefield 1 wprowadzi francuskich żołnierzy

Nie Przejdą debiutuje w marcu.

Wkrótce po premierze, Battlefield 1 był krytykowany między innymi za brak francuskich żołnierzy w trybie wieloosobowym, biorąc pod uwagę ich znaczenie podczas I wojny światowej. Sytuację zmieni pierwsze rozszerzenie do gry, zatytułowane Nie przejdą.

DLC ukaże się w marcu na PC, PS4 i Xbox One, najpierw dla posiadaczy przepustek Premium.

1
Grafika koncepcyjna

W aktualizacji na oficjalnej stronie, odpowiedzialne za prace studio DICE potwierdza, że stara się między innymi odwzorować bitwę pod Verdun. Artyleria wywołała ogromne pożary lasów nieopodal atakowanego miasta i właśnie ten początek zmagań zobaczymy w grze.

„W wyniku pierwszych starć wokół Verdun lasy i osady, takie jak Samogneux, szybko stały się cieniem samych siebie” - czytamy w opisie.

„Verdun miała się okazać najdłuższą bitwą wojny - trwała dziewięć miesięcy - i zupełnie odmieniła jej bieg. Chcieliśmy, by gracze wzięli udział w pierwszych natarciach prowadzonych w lutym 1916 roku.”

Odwiedzimy też podziemia fortu de Vaux. „W labiryncie mrocznych tuneli Francuzi i Niemcy walczyli ze sobą zaciekle przy pomocy granatów, miotaczy ognia i gazów bojowych” - czytamy dalej.

Jest też bitwa pod Soissons z 1918 roku, gdzie kluczowe będą starcia sił pancernych. „Walki koncentrują się tutaj wokół kluczowych mostów na rzece Aisne, a w pobliżu wioski czai się coś naprawdę dużego” - napisało DICE.

2
Grafika koncepcyjna

Battlefield 1 otrzyma łącznie cztery rozszerzenia, zgodnie z tradycją serii. Wiemy już, że pojawią się armie Francji i Rosji, a do tego sporo map, broni oraz pojazdów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami