Mafia 3 z blokadą 30 FPS na PC - więcej klatek w planowanej łatce

Bez względu na konfigurację.

Mafia 3 debiutuje dzisiaj na PC, PS4 i Xbox One. Wygląda jednak na to, że na wszystkich platformach sprzętowych zobaczymy maksymalnie 30 klatek na sekundę - także na mocnych komputerach osobistych.

Opcja grania przy wyższej płynności obrazu pojawi się dopiero w przyszłości, po opublikowaniu przez deweloperów stosownej aktualizacji. Obecnie sytuacji nie zmieniają nawet dedykowane sterowniki Nvidii.

1
Przynajmniej jest bardziej filmowo!

„Wiemy, jak ważne jest posiadanie opcji, które najlepiej pasują do możliwości posiadanego PC. Zespół ciężko pracował, by upewnić się, że wydajność Mafii 3 jest stabilna na wszystkich platformach, a obecnie gra działa w stałych 30 klatkach na sekundę” - napisano na oficjalnej stronie.

„Pracujemy nad aktualizacją na PC. Łatka da graczom opcje uruchomienia Mafii 3 przy w wyższej liczbie klatek na sekundę” - czytamy dalej. „Wkrótce ujawnimy więcej detali na temat zawartości patcha i jego premiery.”

Takie doniesienia - i to na bardzo krótko przed premierą - będą zapewne rozczarowaniem dla wielu posiadaczy komputerów osobistych, którzy mogli już zamówić grę. Wydaje się, że o blokadzie 30 FPS nie dowiedzielibyśmy się wcale, ponieważ komunikat wydawcy pojawił się dopiero po ujawnieniu informacji o ograniczeniu przez serwis PC Gamer.

Takie podejście do wydajności wydaje się także tłumaczyć niskie wymagania sprzętowe Mafia 3 na PC. W minimalnej konfiguracji wymieniono skromne GeForce GTX 660.

Grę osadzono w Nowym Bordeaux - fikcyjnym mieście inspirowanym Nowym Orleanem z 1968 roku. Był to burzliwy okres w dziejach Stanów Zjednoczonych - obywatele żyli śmiercią Martina Luthera Kinga, a wśród tematów przewodnich pojawiały się protesty przeciwko wojnie w Wietnamie. Poważny był też problem związany z dyskryminacją rasową.

Wcielimy się w Lincolna Claya - Afroamerykanina, który jest weteranem wojny w Wietnamie. Po powrocie z frontu, mężczyzna nawiązuje współpracę z włoska mafią i wspólnie dokonują napadu na bank.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (19)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami