Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia u twórców nowej Mafii. Powstaje też symulator tenisa?

Anulowano dwa projekty.

Studio Hangar 13 zwalnia część pracowników po tym, jak nie udało się utrzymać wszystkich stanowisk po anulowaniu dwóch nieogłoszonych jeszcze projektów.

Nie podano, ile dokładnie osób pożegnało się z pracą. Jak informuje serwis Bloomberg, skasowanie tytułów o nazwach kodowych Volt oraz Mosaic sprawiło, że kilkaset osób nie miało co robić.

Część przeniesiono do innych projektów. Jeden z nich to nowa odsłona serii Mafia, o nazwie kodowej Nero. Drugi to symulator tenisa (nazwa kodowa Hammer), powstający rzekomo w czeskim oddziale. Mowa prawdopodobnie o Top Spin 5 - dodają inne źródła.

Hangar 13 pozostaje tymczasem wyjątkowo pechowym studiem. Regularnie przechodzi przez kolejne fale zwolnień, ostatnio po wydaniu Mafii 3. Niedawno odszedł też założyciel i szef, Haden Blackman.

Nieoficjalnie mówi się, że winna jest „przeklęta” siedziba firma, mieszcząca się na terenie byłego lotniska wojskowego w Novato w Kalifornii. W tym samym miejscu biura miało wcześniej 2K Marin, do czasu zamknięcia w 2013 roku także borykające się z wieloma problemami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Mafia III

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze