Deweloperzy ze studia Warhorse pojawili się na Gamescomie, gdzie pokazali debiutancki projekt - osadzone w średniowiecznych realiach Kingdom Come: Deliverance. Serwis 4gamer opublikował kilkuminutowy materiał, który prezentowano na targach.

01

Film skupia się na najważniejszych elementach tytułu. Okazuje się, że w produkcji znajdzie się możliwość działania po cichu.

W nagraniu przedstawiono dwie sceny, w których bohater zakrada się od tyłu do przeciwnika i ogłusza lub podrzyna mu gardło. Następnie ukrywa ciało w wysokiej trawie.

W filmie zaprezentowano też walkę na gołe pięści - niektóre postacie spotykane w wirtualnym świecie będzie można wyzwać na pojedynek.

Nie zabrakło także spojrzenia na tradycyjne starcia z użyciem broni białej (mieczy, halabard i innych). Ciekawostką jest możliwość zepchnięcia wroga z konia.

W grze zaimplementowana zostanie również opcja snu, która przypomina nieco tryb medytacji z Wiedźmina 3 - funkcja pozwoli przeczekać określoną liczbę godzin.

Kingdom Come to średniowieczne RPG. Twórcy stawiają na realistyczny świat, Bohemię. Zrezygnowano nawet z najmniejszych elementów fantastycznych. Nie zajmiemy się więc magią, nie spotkamy potworów.

Produkcja miała ukazać się w tym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One, ale kilka miesięcy temu twórcy ogłosili, że zadebiutuje dopiero w przyszłym.

Obecnie gra dostępna jest w wersji beta. Tytuł mogą pobrać wszyscy, którzy wsparli projekt finansowo na Kickstarterze, albo złożyli zamówienie przedpremierowe na oficjalnej stronie.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki