Obozy i budowanie nowych osad - mod do Fallout 4

Możliwość rozbicia obozu i zamienienia go w pełni funkcjonującą osadę.

Po pojawieniu się w Fallout 4 trybu przetrwania, zwiększyło się zapotrzebowanie na odnajdywanie spokojnych miejsc, w których nasz bohater lub bohaterka mogliby odpocząć. Byle jakie łóżko, ognisko i podstawowe warsztaty do pracy nagle okazują się wielkim bogactwem. Fakt, że możemy przespać się na środku zdziczałych pustkowi, daje nam nowe możliwości, pozwala częściej zapisywać grę i planować z mniejszym rozmachem.

Możliwość rozbicia obozu powinna pojawić się wraz ze zwiększeniem poziomu trudności gry. Czego nie dostarczą twórcy, stworzą modderzy. Teraz, za pomocą moda, możemy rozwinąć swój śpiwór, ugotować coś do jedzenia, a także - jeżeli miejsce obozowania bardzo nam się spodoba - zbudować nową osadę. Nawet 10 nowych osiedli, które stworzymy za pomocą dodanych opcji, możemy połączyć liniami zaopatrzeniowymi, aby uzupełniały się zapasami.

Mod, nie dość że dodaje kilka opcji związanych z zarządzaniem obozem, implementuje do gry także poradnik korzystania ze wszystkich funkcji. Po wgraniu moda w naszym ekwipunku pojawi się nowa holotaśma wyjaśniająca dodane mechanizmy. Do pełnego zrozumienia musimy znać język angielski. Jeżeli jednak stanowi to dla nas problem, wytłumaczymy wszystko w dalszym opisie funkcji modu.

Jak działa mod?

Rozbicie obozu to nie tylko możliwość korzystania z warsztatów, ale także ułatwienie dla graczy trybu przetrwania. Rozbity za pomocą Pip Boya obóz, jeżeli lokalizacja spełnia nasze oczekiwania, możemy zamienić w osadę, budując warsztat. Tak utworzoną - jedną z dziesięciu - osad, możemy łączyć liniami zaopatrzeniowymi, a także je zamykać wybierając warsztat, a następnie „Dissolve Settlement”.

Jak zainstalować moda?

Mod zainstalujemy z wykorzystaniem programu Nexus Mod Manager. Wchodząc na stronę moda należy wybrać „FILES”, a nastepnie „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pobrany za pośrednictwem menadżera plik, aktywujemy.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Rozdzielacz złomu - mod do Fallout 4

Kolejny mod to urządzenie, które po postawieniu w naszej osadzie, zacznie rozdzielać każdy przedmiot na elementy składowe, oszczędzając nam tym samym czasu rozbierania złomu na części.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami