Battlefield 1 bez „setek dodatków i akcesoriów” do broni

Szczegóły na temat wyposażenia.

Deweloperzy z DICE opublikowali na oficjalnej stronie cyklu Battlefield nowe informacje na temat broni i wyposażenia w tegorocznej odsłonie serii.

Modyfikacje broni mają być „bardziej ukierunkowane”, zabraknie ogromnej liczby elementów do karabinów, nie powtórzy się więc sytuacja z Battlefield 4.

ddd
Broń do walki wręcz będzie istotna jak nigdy wcześniej w serii Battlefield

„Wsłuchaliśmy się w wasze głosy domagające się takiego zorganizowania modyfikacji, abyście nie musieli przebijać się przez setki dodatków i akcesoriów” - napisali twórcy.

„Dlatego w Battlefield 1 pojawią się gotowe zestawy wyposażenia dla każdej broni. Będzie je można oczywiście modyfikować, aby lepiej pasowały do waszego stylu gry, ale w sposób bardziej ukierunkowany”.

Każda broń otrzyma maksymalnie trzy „zestawy wyposażenia”, które nadadzą jej określoną specjalizację - zależnie od wyboru gracza, broń będzie lepsza na krótkim dystansie lub bardziej stabilna.

Wymieniono też sześć kategorii broni, które przygotowują projektanci. Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną strzelby, pistolety maszynowe, lekkie karabiny maszynowe, karabiny samopowtarzalne, broń osobista i karabiny snajperskie.

Co ciekawe, nie wspomniano o karabinach powtarzalnych, takich jak choćby Springfield M1903, kojarzonych przede wszystkim z I wojną światową. Możliwe, że zostaną one włączone do kategorii karabinów snajperskich.

Twórcy wspomnieli, że na potrzeby gry przyspieszyli nieco tempo lotu pocisków, by uczynić potyczki bardziej dynamicznymi. Wystrzelone pociski będą opadać i wytracać energię.

Przypomniano także, że gracze wykorzystają różne rodzaje granatów - między innymi zapalające i gazowe. W grze pojawi się również „wiele rodzajów” broni do walki wręcz. Niektóre posłużą nawet za narzędzia, na przykład do przecinania drutu kolczastego.

Battlefield 1 ukaże się 21 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. W najbliższą niedzielę zaprezentowana zostanie rozgrywka z trybu dla wielu graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami