Rocket League od północy z wspólną zabawą na PC i Xbox One

O ile zechcemy.

Zgodnie z zapowiedziami, sieciowe Rocket League stanie się dzisiaj w nocy pierwszą produkcją z możliwością wspólnej rywalizacji między posiadaczami wersji PC i Xbox One.

1

Stosowna aktualizacja powinna pojawić się o północy. Gracze będą mogli wybrać w opcjach, czy chcą być parowani z kolegami z innej platformy sprzętowej.

O wprowadzeniu takiego rozwiązania po raz pierwszy wspomniano w marcu, gdy Microsoft ogłosił opcję Cross-Network Play, dzięki której posiadacze Xbox One zagrają wspólnie z posiadaczy innego sprzętu.

Możliwość rywalizacji i kooperacji pomiędzy PC i PlayStation 4 jest dostępna w Rocket League od dnia premiery gry.

Zobacz: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Microsoft chce jednak pójść krok dalej i zaoferować wspólną zabawę posiadaczom Xbox One i właśnie PS4. „Piłka” jest obecnie po stronie Sony, które nie wydaje się być zbyt entuzjastycznie nastawione do pomysłu.

- PC to otwarta platforma, więc jest dużo łatwiej. Połączenie graczy pomiędzy dwiema zamkniętymi sieciami jest dużo bardziej skomplikowane, więc musimy współpracować z producentami i wydawcami, by zrozumieć, co starają się osiągnąć - przyznał w marcu Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios.

- Musimy też spojrzeć na kwestie techniczne, co może być akurat najprostszą kwestią. Do tego dochodzą sprawy biznesowe i strategiczne - dodał.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami