Zadania możesz się podjąć po nawiązaniu współpracy z Instytutem, po wykonaniu misji „Człowiek i instytucja" i ułożeniu dobrych stosunków z Ojcem. Przebywając w tajnej bazie udaj się do działu Bionauk, gdzie w trakcie dnia spotkasz doktora Isaaka Karlina (obrazek poniżej), z którym porozmawiaj.

z204

Naukowiec poprosi cię, abyś udał się na farmę Warwick i przekazał przebywającemu tam syntkowi nasiona roślin. Przy okazji otrzymasz odzew (związany z plsukwami) na hasło Rogera. Po rozmowie farma zostanie zaznaczona na mapie, na cyplu w południowo-wschodniej części Wspólnoty.

Rozwiązanie sprawy na farmie

Udaj się tam i zlokalizuj Rogera, któremu podaj hasło. Odejdź z nim na bok i kontynuuj rozmowę. Dowiesz się, że Roger ma pewne podejrzenia w stosunku do Billa Suttona, który może domyślać się prawdy o całej operacji. Aby zorientować się w planach Billa porozmawiaj z Wallym oraz June. Jeśli posiadasz rozwiniętą charyzmę, to szybko zdobędziesz potrzebne wiadomości. Jeśli krasomówstwo nie jest twoją najsilniejszą stroną, to i tak wypytaj członków rodziny o wszystko, co wiedzą.

z206

W trakcie rozmów dowiesz się o Cedriku Hoptonie, którego zadaniem jest znalezienie sposobu na pozbycie się Rogera. Udaj się do Dobrego Sąsiedztwa na północ od farmy i porozmawiaj z Cedrikiem (obrazek powyżej) przebywającym w barze Trzecia Szyna. Okaże się, że rozmówca zrezygnuje z zadania, jeśli zapłacisz mu 500 kapsli. Możesz to uczynić albo przekonać go przy pomocy rozwiniętej charyzmy.

z207

Po załatwieniu sprawy z Cedrikiem wróć na farmę, gdzie będziesz świadkiem, jak Bill trzyma na muszce Rogera (obrazek powyżej). Możesz nakłonić go do odłożenia broni (charyzma) lub rozpocząć z nim walkę. Kilka celnych strzałów załatwi sprawę, a ty otrzymasz trochę kapsli.

Wróć do Isaaka czekającego w Instytucie, który wynagrodzi cię 20 stimpakami oraz odblokowaniem lokalnego warsztatu.

Następnie: Fallout 4 - Zadanie dodatkowe: Hipoteza

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - Poradnik, Solucja - opis przejścia i sekrety

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.