Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Łaźnie Kitieżu i Dom przeklętych (Geotermiczna dolina)

Wszystkie znajdźki: dokumenty, mapy, relikty i zestawy surwiwalowe z dwóch grobowców w dolinie Ocalałych.

Łaźnie Kitieżu

Przejście do tego grobowca znajduje się w północnej części Geotermicznej doliny, nieopodal wioski Ocalałych. Łatwo je wypatrzeć, ponieważ drzewa dookoła są spalone, a jaskinia bardzo charakterystyczna. Pragnąć zaliczyć tę lokację, musisz jednak posiadać aparat tlenowy oraz strzały z liną.

405

Chwilę po wejściu do środka Lara zostanie zaatakowana przez groźnego niedźwiedzia. Zabij go i oskóruj, dopiero potem wchodząc w głąb pieczary. Aby to zrobić, musisz przebić się przez ceglaną ścianę naprzeciwko i przepłynąć przez zatopioną część jaskini.

406

Przeciśnij się przez pęknięcie w murze, a następnie ostrożnie przejdź po gałęziach na drugi koniec pomieszczenia. Uważaj na wodę regularnie wylewającą się z kanałów po lewej - postaraj się jej uniknąć, bo ewentualny upadek zakończy się śmiercią Lary.

407

#Relikt 1

Pierwszą znajdźkę odkryjesz w pomieszczeniu z ogniskiem (Wodne sankturarium), które znajduje się naprzeciwko jaskini z rurami. W kuferku na lewo od ogniska ukryto relikt (Pojemnik ze zwojami).

408

#Relikt 2

W następnym pomieszczeniu, będącym równocześnie wejściem na swego rodzaju klatkę schodową, umieszczono skrzyneczkę z kolejnym reliktem (Dzban z kości słoniowej).

409

#Dokument 1

Stojąc przy schodach wybierz te, które prowadzą do góry. Na półpiętrze skręć w prawo i wejdź do pokoju - tuż obok dojrzysz dokument (Pokłosie).

410

#Dokument 2

Wejdź do pomieszczenia po przeciwnej stronie korytarza - powinieneś zauważyć tam szczerbę w murze zarośniętą przez rośliny. Przejdź przez nią, trafiając do właściwej części łaźni.

Stojąc na gałęzi nie masz zbyt dużego wyboru - musisz skoczyć w dół, zanurzając się w wodzie. Gdy się w niej znajdziesz, obróć się o 160 stopni w prawo - zauważysz zalany portyk prowadzący do sporego budynku. Przepłyń przez odrzwia, na samym skraju sali dostrzegając dokument (Nowy cel). Obróć się w prawo, dostrzegając drewnianą barierę obwiązaną sznurem - użyj strzał z linami aby ją zniszczyć, tym samym odblokowując przejście do poznanego już wcześniej ogniska.

411

#Mapa 1

Wróć do zalanego pomieszczenia i spójrz w jego prawą stronę - znajduje się tam platforma ze zwłokami oraz mapą. To ostatnia znajdźka w tym grobowcu.

412

***

Dom przeklętych

Wejście do grobowca znajduje się w północnej części Geotermicznej doliny, w budynku starej cerkwi między dwiema wioskami Ocalałych. Aby tam dotrzeć, musisz wybiec z wioski na zachodzie kierując się na wschód i przeskoczyć po zerwanym, drewnianym moście. Aby przebyć ostatnią jego część, będziesz potrzebował strzał z liną - użyj ich, aby rozhuśtać się na zwisającym nad przepaścią wałku i przeskoczyć na drugą stronę rzeki.

421

Kiedy wylądujesz na skarpie, przejdź przez niewielką dziurę w murze obok. Najprawdopodobniej po drugiej stronie czeka cię walka z watahą wilków - wyposaż się więc w karabin maszynowy i zabij wszystkie zwierzęta. Następnie obróć się w lewo i wyważ wrota czekanem.

422

Biegnij cały czas przed siebie, podążając jedyną możliwą ścieżką, ostatecznie przeciskając się przez szczerbę w murze, którą znajdziesz w ostatnim pokoju na trasie. Idź dalej, a następnie skręć w prawo wchodząc do niewielkiego pomieszczenia. Znajdziesz w nim kuferek z reliktem (Sprzączka paska).

#Dokument 1

Wyjdź z pomieszczenia przez drzwi po lewej, tym samym trafiając do sali z płonącym ogniskiem (Lecznica). W tej samej sali znajdziesz także dokument (Ostatnie pożegnanie).

423

#Relikt 1

Wyjdź z pomieszczenia przez drzwi po prawej, a trafisz na urokliwy plac. Pobiegnij pod przeciwległy jego koniec, w niewielkim kuferku znajdując relikt (Naszyjnik).

424

#Zestaw surwiwalowy 1

Zajrzyj w kąt placu, obok drewnianych schodów - w tym miejscu zakopano zestaw surwiwalowy.

425

W tej lokacji masz do rozwiązania zagadkę środowiskową. Aby się z nią uporać, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na platformę znajdującą się w zagłębieniu przy bramie. Zeskocz do niej i użyj strzał ze sznurem, aby połączyć ją z uchwytem zwisającym obok.

426

Gdy to zrobisz, obróć się do tyłu i z prawej strony poszukaj wózka z beczką obwiązaną sznurem. Przesuń go w stronę stawu - tak bardzo, jak tylko będzie się dało. Następnie stań przy drewnianej platformie obok i spójrz w prawo i do góry, a dostrzeżesz dźwignię z przytroczoną liną. Użyj strzał ze sznurem aby uruchomić mechanizm, po czym błyskawicznie podbiegnij do wózka z beczką. Ponownie skorzystaj z liny aby połączyć opadający właśnie zbiornik z wodą z beczułką położoną na wozie. W ten sposób zablokujesz urządzenie.

427

#Dokument 2

Skręć w lewo i wejdź po drewnianych schodach na dach budynku, po czym przeskocz przez kilka kolejnych drągów, lądując na platformie. Z niej przeskocz w prawo i biegnij przed siebie, pokonując kolejną platformę i chwytając się gzymsu. Skręć w prawo i wejdź na podwyższenie - po lewej stronie znajdziesz dokument (Zaplecze).

428

Wejdź do pokoju naprzeciwko - po jego prawej stronie zauważysz mapę.

429

W tym samym pokoju u szczytu lokacji dostrzeżesz starożytną księgę, dzięki której Lara nauczy się szybciej opatrywać swe rany (Szybsze leczenie).

430

#Torba 1 i Zestaw surwiwalowy 2

Będąc na głównym placu zanurkuj w zbiorniku wodnym na prawo od wejścia, po czym przepłyń pod boczną ścianą, trafiając do ukrytej lokacji. W tym miejscu schowano torbę poszukiwacza oraz zestaw surwiwalowy.

716

#Zestaw surwiwalowy 3

Ostatnia znajdźka w tej lokacji jest łatwa do pominięcia - nawet autor poradnika musiał się po nią wrócić. Trzeci zestaw surwiwalowy zakopano bowiem przy studni, znajdującej się zaraz przy wejściu do właściwej części grobowca.

717

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Sekrety: Jama sądu ostatecznego (Geotermiczna dolina)

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami