FIFA 16 - Transfery

Jak działać na rynku transferowym, tanio kupić, drogo sprzedać.

Jeśli zamierzasz poświęcić się karierze menadżera na dłużej, zwłaszcza w jednym klubie, musisz mądrze działać na rynku transferowym. Piłkarze wraz ze zbliżaniem się do trzydziestego roku życia mogą osiągać swoje szczytowe formy, aby potem być coraz wolniejszymi, słabszymi, mniej technicznymi.

Warto jest zatem planować ruchy transferowe tak, aby poszukiwać godnych zastępców starzejących się zawodników. Baza piłkarzy w grze Fifa 16 jest oczywiście ogromna, ale nawet bez szczególnej wiedzy piłkarskiej możesz dotrzeć do interesujących zawodników, a ze wszystkim pomogą ci odpowiednio zaprogramowani skauci.

Na poniższym obrazku możesz zobaczyć przykład zakładki Transfery w trybie kariery menadżera. Wykonasz tu wszystkie potrzebne zakupy lub spróbujesz pozbyć się mniej istotnych zawodników.

adffff
Główne okno zakładki transfery pozwoli ci wyszukać najlepszych zawodników

1. W tym głównym oknie zakładki Transfery wyświetlane będą wyniki poszukiwań skautów. Mają za zadanie wyszukiwać piłkarzy na podstawie twoich wytycznych. Jak to zrobić? Spójrz na punkt drugi.

2. Gdy wejdziesz w menu globalnej sieci transferowej, otworzy ci się okno z dostępnymi łowcami talentów. Zanim jednak wyślesz kogoś w świat, przechyl prawy analog w prawą stronę i określ, jakiego rodzaju zawodnika potrzebujesz. Wybierz pozycję, na której gra piłkarz, a także sprecyzuj jakich cech będziesz w nim potrzebował.

Teraz możesz wrócić do poprzedniego okna. Naciśnij kartę któregoś z wolnych skautów, a następnie wybierz region świata, w którym ma rozpocząć swoje poszukiwania. Po wybraniu regionu możesz doprecyzować miejsce z dokładnością do danego państwa. Teraz musisz poczekać kilka dni w grze, zanim skaut dotrze na miejsce i podzieli się z tobą wynikami.

Początkowo będą to szczątkowe informacje o wielu zawodnikach. W każdej chwili możesz przyjrzeć się potencjalnym statystykom piłkarza, a jeśli któryś przyciągnie z jakiegoś powodu twoją uwagę, możesz kazać łowcy talentów jego obserwację. Takie działanie pozwoli ci na dowiedzenie się o większości statystyk oraz o ich prognozach na przyszłość.

Jeżeli uznasz, że proces skautingu w danym miejscu został ukończony lub chcesz zmienić miejsce poszukiwać, wybierz skauta i naciśnij przycisk zarządzania pracownikiem - Y/∆. Wówczas wybierz opcję przeniesienia łowcy lub zaprzestania poszukiwań.

3. Tu możesz wyszukać konkretnego zawodnika po jego nazwisku lub podając konkretną specyfikację. Wybierzesz ogólną i szczegółową pozycję, narodowość piłkarza, status transferowy (na liście do sprzedaży lub nie, dostępny do wypożyczenia, zawodnik wolny), przedział wieku oraz kraj/ligę/zespół, w którym gra aktualnie.

4. Sprzedaż zawodników, a raczej wystawienie ich na rynek transferowy może być wykonana tutaj. Wejdź w menu, a następnie z listy zawodników opisanej cenami, płacą i statusem kontraktu, wybierz piłkarza, którego chcesz się pozbyć. Następnie z dostępnych opcji wybierz "Dodaj do listy transferowej" lub "Dodaj do listy wypożyczeń" i oczekuj oferty.

Gdy takową dostaniesz, możesz jeszcze negocjować warunki z zainteresowanym klubem. Jak najłatwiej zarobić na piłkarzu? Sprzedaż największych gwiazd do sposób najprostszy, ale pozbywamy się w ten sposób kluczowych zawodników, a tego raczej nie chce nikt.

Dużo łatwiej jest skorzystanie z usług skautów i kupno młodego, dobrze rokującego piłkarza. Następnie wystawiamy go często do gry, dbamy o jego rozwój poprzez treningi i czekamy, aż jego wartość znacząco wzrośnie. Wówczas możemy pokusić się o próbę jego sprzedaży za kilkukrotną wartość jego zakupu. Nie dajemy oczywiście gwarancji, że uda się to za każdym razem, ale to naprawdę dobry sposób na zarabianie.

5. W oknie finansów masz wgląd w prostą ekonomię klubu. Otrzymasz tu informacje o budżecie transferowym, a także na pensje dla zawodników. Jeżeli twoi piłkarze zarabiają więcej, niż przewiduje to budżet, możesz zmienić jego przydział dolnym suwakiem.

safffff
Kontroluj swoje wydatki, zwłaszcza na płace piłkarzy, aby nie zostać na minusie

Następnie: FIFA 16 - Biuro i sezon

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami