Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FIFA 16 - Biuro i Sezon

Bądź na bieżąco z biurem i kontroluj przebieg sezonu.

Wirtualne biuro dzieli się na kilka podstawowych elementów, do których będziesz zaglądał praktycznie przy każdej, nawet najkrótszej sesji gry w karierę menadżera. Poniższe przedstawiamy przykład okna Biuro i wytłumaczenie wszystkich elementów.

Biuro

Jako że nie masz sekretarki, wszelkimi biurowymi sprawami musisz zająć się sam

1. Wiadomości, w których będziesz informowany o postępach w poszukiwaniu zawodników przez twoich skautów. Znajdziesz tu także pytania i prośby piłkarzy. Mogą pojawić się wówczas, gdy zawodnik nie gra przez dłuższy czas i poprosi cię o wpuszczenie do składu. W taki sposób porozumiewać się będą także włodarze klubu, informując cię o swoich oczekiwaniach na sezon lub wyrażą dezaprobatę do osiąganych wyników.

2. W oknie kontraktów sprawdzisz ile danemu zawodnikowi zostało umowy z klubem. Możesz także negocjować nowe warunki, w których musisz określić długość trwania nowego kontraktu, płacę na tydzień, opcjonalną premię za bramki i rolę zawodnika. Ta ostatnia jest bardzo ważna.

Przykładowo: gwiazda światowego formatu nie pozwoli na zaproponowanie jej roli zmiennika, a z kolei nastoletniemu juniorowi nie ma potrzeby obiecywać, że będzie kluczowym zawodnikiem. Po rozpoczęciu negocjacji może okazać się, że piłkarz nie będzie zadowolony z warunków. Wówczas ponowne rozmowy będziesz mógł przeprowadzić po około tygodniu lub dwóch.

3. Zespół/szkółka juniorów - tu możesz zatrudnić skautów, którzy w wybranym przez ciebie rejonie poszukiwać będą najmłodszych, ale dobrze rokujących piłkarzy. Im droższy skaut i wysłany na dłuższy okres, tym lepszych zawodników znajdzie. Potem, gdy zdecydujesz się zatrudnić któregoś z juniorów, z poziomu szkółki możesz wysłać go do pierwszego składu, o ile nie jest zbyt młody.

4. W oknie mojej kariery znajdziesz podsumowanie twoich osiągnięć, na które składają się ilość klubów, w których pracowałeś, zdobyte tytuły, rekordowe osiągnięcia, zarobki i statystyki prowadzonego klubu. Gdy naciśniesz RB/R1, otrzymasz szybki wgląd do celów i indywidualnych osiągnięć.

5. Jeżeli cierpisz na brak gotówki, a marzy ci się transfer, który trafi na pierwsze strony gazet, zawsze możesz spróbować poprosić o dodatkowe fundusze. W oknie określasz sumę, jaka cię interesuje oraz obligujesz się do osiągnięcia konkretnych celów.

Taką prośbę możesz składać niezbyt często (raz lub dwa na sezon), a gdy już się uda i nie osiągniesz postawionych celów, następnym razem zdobycie dodatkowych pieniędzy może nie udać się w ogóle.

6. Tu znajdziesz oferty pracy w innych klubach czy prowadzenia reprezentacji danego kraju, a jeżeli już jakąś prowadzisz, pozbędziesz się tu obowiązującego kontraktu.

7. W oknie ustawień możesz zmodyfikować podstawowe założenia rozgrywki, na przykład długość połowy lub trudność spotkać, położenie kamer, itp.

Sezon

Ostatnią zakładką kariery menadżera jest sezon, który nie posiada zbyt wiele przydatnych funkcji, ale ukazuje sporo ciekawych statystyk.

Sprawdź sytuacje w innych ligach oraz kto jest najlepszy w twoim zespole

1. W kalendarzu łatwo sprawdzisz nadchodzące spotkania do końca obowiązującego sezonu. Niektóre mecze są ruchome, mogą być przekładane ze względu na udział w pucharach, tak samo jak mogą być dodawane nowe, dokładnie z tego samego powodu. Wszystko zależy od twoich postępów w różnego typu rozgrywkach. Oznaczone są tu także nieobowiązkowe konferencje prasowe i czas trwania okna transferowego.

2. Jeżeli interesuje cię rozkład tabeli w innych ligach, tu możesz to sprawdzić. Dzięki temu, na przykład pod koniec sezonu, będziesz mógł poznać potencjalnych rywali w różnego typu pucharach.

3. W statystykach zespołu możesz poznać szczegółowe dane dotyczące innych klubów rozgrywających spotkania w twojej lidze.

4. Statystyki zawodników z kolei określają najlepszych strzelców, piłkarzy z największą ilością asyst, czystych kont, żółtych i czerwonych kartek.

5. To okno jest szybkim skrótem do aktualnej tabeli w lidze.

6. W terminarzu sprawdzisz najbliższe mecze oraz osiągnięte wyniki w poprzednich spotkaniach.

Następnie: FIFA 16 - Kariera zawodnika

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

O autorze
Komentarze