Dzięki technologii wstecznej kompatybilności na Xbox One zadziałają także dodatki DLC do tytułów z Xbox 360 - poinformowali przedstawiciele Microsoftu.

Podobnie jak w przypadku pełnych wersji gier, niezbędna jest tylko zgoda wydawcy, by zespół z działu Xbox mógł rozpocząć odpowiednie prace.

Niedawno informowano także, że technologia pozwoli również na przeniesienie na nową konsolę wszystkich osiągnięć, punktów GamerScore i zapisów.

Wsteczna kompatybilność zostanie udostępniona dla wszystkich posiadaczy Xbox One jesienią. Obecnie, funkcja dostępna jest tylko w systemie Preview.

Gdy usługa zostanie uruchomiona, będzie wspierać ponad 100 tytułów z Xbox 360 - między innymi cykl Mass Effect. Kolejne będą dodawane stopniowo, w kolejnych tygodniach.

Wczoraj opublikowaliśmy artykuł, w którym Digital Foundry wyjaśnia, w jaki sposób inżynierowie Microsoftu podchodzą do zagadnienia wstecznej kompatybilności.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Powiązane gry

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.