Dzięki wstecznej kompatybilności na Xbox One zadziałają też DLC z X360

Wymagana jest jedynie zgoda wydawcy.

Dzięki technologii wstecznej kompatybilności na Xbox One zadziałają także dodatki DLC do tytułów z Xbox 360 - poinformowali przedstawiciele Microsoftu.

Podobnie jak w przypadku pełnych wersji gier, niezbędna jest tylko zgoda wydawcy, by zespół z działu Xbox mógł rozpocząć odpowiednie prace.

Niedawno informowano także, że technologia pozwoli również na przeniesienie na nową konsolę wszystkich osiągnięć, punktów GamerScore i zapisów.

Wsteczna kompatybilność zostanie udostępniona dla wszystkich posiadaczy Xbox One jesienią. Obecnie, funkcja dostępna jest tylko w systemie Preview.

Gdy usługa zostanie uruchomiona, będzie wspierać ponad 100 tytułów z Xbox 360 - między innymi cykl Mass Effect. Kolejne będą dodawane stopniowo, w kolejnych tygodniach.

Wczoraj opublikowaliśmy artykuł, w którym Digital Foundry wyjaśnia, w jaki sposób inżynierowie Microsoftu podchodzą do zagadnienia wstecznej kompatybilności.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami