Far Cry 4 - pierwsze recenzje

„Król gatunku strzelanek z otwartym światem.”

Premiera strzelanki Far Cry 4 we wtorek, a część serwisów z całego świata miała już okazję przetestować produkcję w wersji PlayStation 4. Oceny w recenzjach są zazwyczaj wysokie - udało się zatrzymać najlepsze elementy Far Cry 3, ale słabą stroną jest fabuła.

1
Piesek?

„Far Cry 4 radzi sobie dobrze ze wszystkimi elementami, które udały się w poprzedniej odsłonie serii, dodając też coś nowego - więcej broni, pojazdów, modeli, terenu. Jeśli szukacie wielkiego świata do eksploracji i zniszczenia wraz ze znajomym, polecam moździerz. Więcej nie zawsze oznacza jednak lepiej, a dzikie tereny Kyratu nie są po prostu tak czarujące jak Rook Islands” - uważa brytyjski Eurogamer.

„W Far Cry 4 znaleźć można ogromną liczbę przygód - wytyczonych przez twórców i pojawiających się naturalnie podczas podziwiania widoków. To kolejny i interesujący świat, w którym można się zagubić, postrzelać, wzniecić ogień i poprowadzić ku nowemu początkowi. Król gatunku strzelanek z otwartym światem” - dodaje Joystiq.

„Zachowano większość tego, co czyniło Far Cry 3 wspaniałym, ale potencjalna wysoka jakość obciążona jest jeszcze gorszą fabułą, mniej zapadającymi w pamięć misjami i zastosowaniem nadużywanej formuły. Gdy kocham Far Cry 4, to na całego. Ale gdy go nie kocham, to od razu przechodzę do nienawiści” - podsumowuje Gamespot.

„To bardziej ewolucja niż rewolucja i wyszło to Far Cry 4 na dobre. To najlepsze, co seria ma do zaoferowania” - napisał Videogamer.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach.

Far Cry 4 zadebiutuje w Polsce już 18 listopada, na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Nasza recenzja wkrótce.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami