Blizzard zawiesił tysiące kont w Hearthstone: Heroes of Warcraft

Walka z botami.

Blizzard potwierdził, że tymczasowo zbanował tysiące kont w popularnej grze karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft. Celem były boty, czyli zewnętrzne programy automatyzujące rozgrywkę, by pozyskać wirtualne złoto.

1
Wraz z popularnością gry rośnie liczba oszustw

„Zablokowaliśmy ostatnio kilka tysięcy kont w Hearthstone, na których wykryliśmy stosowanie »botów«, czyli programów automatyzujących rozgrywkę” - napisano w komunikacie.

Użytkownicy tego typu aplikacji zostaną zablokowani do końca tego roku. „Od tej pory konta, które naruszają warunki użytkowania gry, będą bezterminowo blokowane bez ostrzeżenia” - ostrzega Blizzard.

Popularność botów rośnie w ostatnim czasie, a zewnętrzne programy pozwalają już nie tylko zdobywać złoto, ale także awansować na wyższe poziomy w rankingu.

Jak wykryć oszusta? Blizzard sugeruje przyglądanie się zachowaniu przeciwnika. Jeśli strzałki oznaczające użycie kart znikają bardzo szybko lub nie pojawiają się wcale, a wszystkie akcje podejmowane są w identycznych odstępach czasu, możemy mieć do czynienia z automatem.

Poniżej znaleźć można zapis jednego z pojedynków, w którym popularny „Trump” walczył z botem.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami