Koreański zespół Samsung White mistrzami świata w League of Legends

Milion dolarów nagrody.

Koreański zespół Samsung White jest nowym mistrzem świata w League of Legends, wyłonionym w ramach czwartego sezonu zmagań World Championship.

1
Trema?

Zwycięska drużyna pokonała w wielkim finale Star Horn Royal Club z Chin, wygrywając tym samym okrągły milion dolarów. SSW było faworytem spotkania, w całym turnieju przegrywając tylko jeden mecz.

Pierwsza mapa zakończyła się już po 25 minutach pod dyktando Koreańczyków, którzy zdołali szybko przejąć kontrolę także w drugiej rundzie.

Gracze ze Star Horn Royal Club nie zamierzali poddać się bez walki, zdobywając „rundę kontaktową” po dłuższej walce. Czwarta i ostatnia mapa to znowu znaczna przewaga SSW. Ostateczny wynik - 3:1.

Warto zwrócić uwagę na rangę, jaką nadano tegorocznej edycji League of Legends World Championship. Finał odbył się na wypełnionym niemal po brzegi, 66-tysięcznym stadionie Sangam w Seulu, a bogatą ceremonię otwarcia uświetnił między innymi zespół Imagine Dragons z piosenką przygotowaną specjalnie na te zawody. W serwisie Twitch.tv notowano nawet 800 tysięcy oglądających, nie licząc milionów widzów przed telewizorami na całym świecie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami