Naughty Dog nie wyklucza The Last of Us 2

Ale myśli też o nowej grze.

Naughty Dog analizuje potencjalne możliwości przygotowania kontynuacji The Last of Us, ciepło przyjętej przez krytykę i graczy, a wydanej w ubiegłym roku przygodowej gry akcji w post-apokaliptycznym świecie.

Neil Druckmann, dyrektor kreatywny w Naughty Dog przyznaje w rozmowie z Eurogamerem, że obecnie studio potrzebuje przede wszystkim odpoczynku.

- Właśnie ukończyliśmy Left Behind. Wspólnie z dyrektorem gry, Bruce'em Straleyem, pracujemy nad The Last of Us już od ponad czterech lat - wyjaśnia Druckmann. - Jest teraz dobry czas na przerwę, by naładować baterie.

1
W którym kierunku podąży Naughty Dog? Kontynuacji The Last of Us, konwersji gry na PS4, a może całkiem nowej marki? Obecnie wiadomo, że jeden z zespołów pracuje nad Uncharted na PS4.

- Od jakiegoś czasu analizujemy różne możliwości. Będąc szczerym, wśród nich znajduje się pomysł kontynuacji, ale też koncepcja całkiem nowej gry, bo w ostatnich tygodniach mieliśmy burzę mózgów na ten temat - kontynuuje dyrektor kreatywny studia. - Musimy dobrze przemyśleć sytuację. Podobnie było z Left Behind. Czy jesteśmy w stanie przedstawić graczom wartą opowiedzenia historię, która w dodatku nie będzie powtarzać tego, co już było? A jeśli nie potrafimy tego zrobić, gdzie możemy szukać inspiracji: co naprawdę będzie stanowić dla nas wyzwanie, i popchnie opowieść do przodu?

Obecnie Naughty Dog posiada dwa wewnętrzne zespoły. Jeden z nich pracuje nad grą Uncharted na PlayStation 4. Pojawiały się spekulacje, że The Last of Us, razem z dodatkiem DLC, mogłoby zostać wydane także na PS4 - ale obecnie nie ma żadnych informacji na ten temat.

- Mamy ograniczone zasoby. Pytanie więc, gdzie te zasoby zostaną skierowane - mówi Druckmann, pytany o możliwość konwersji The Last of Us na PlayStation 4. - To jest kwestia poczucia, jakie są potrzeby graczy, ale również tego, gdzie najlepiej zainwestować nasz czas.

Dodatek Left Behind zadebiutuje 14 lutego.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami