Skip to main content

Ktoś zrobił The Last of Us w kreatorze zapomnianej gry z PS4

Dreams wciąż imponuje.

The Last of Us: Ellie Checks Out to imponujące dzieło wykonane w Dreams, czyli już nieco zapomnianej kreatywnej grze wydanej w 2020 roku na PS4. Autorowi udało się odtworzyć najważniejsze mechaniki pierwowzoru.

Gameplay możecie obejrzeć poniżej. Fabuła uzupełnia oryginalne The Last of Us, bo możemy pokierować Ellie w hotelu w Pittsburghu, kiedy bohaterowie zostają rozdzieleni przy windzie. Co się dzieje z dziewczyną, w czasie gdy gracz kontrolował Joela?

Oczywiście projekt wykonany w Dreams nie może równać się z dziełami Naughty Dog ani graficznie, ani pod względem rozgrywki, jednak liczba wdrożonych mechanik robi wrażenie. Ellie może otwierać szafki i szuflady, zbierając zapasy, rzucać cegłami, zbierać notatki, przeskakiwać przeszkody, skradać się i wykonywać ciche eliminacje oraz uczestniczyć w otwartej walce - także wręcz! Jest też charakterystyczny wygląd ekwipunku.

Autorem Ellie Checks Out jest niejaki Freako, który ma w dreamowym portfolio sporo projektów związanych właśnie z grami Naughty Dog. Niektóre elementy pokazanej powyżej gry - jak projekt Ellie oraz muzyka - nie są jego, ale odpowiada za większość wykonanej pracy.

Projekt jest tym bardziej imponujący, że - jak twierdzi autor - wykorzystuje... 100% możliwości Dreams w zakresie „rzeźbienia” (a więc umieszczania w świecie elementów graficznych), a także kodowania, czyli programowania między innymi sztucznej inteligencji. Mimo wszystko SI nie jest tu najwyższych lotów.

Mimo że Dreams miało dość krótkie życie wśród mainstreamu - o ile w ogóle można powiedzieć, że kiedykolwiek się tam przedostało - to wciąż ma oddaną grupę fanów, którzy wyczyniają w kreatorze cuda. Jeśli należycie do niewielkiej grupy miłośników tej produkcji, to dzięki temu linkowi będziecie mogli zagrać Ellie w Dreams.

Zobacz także