Następna część serii Tomb Raider „kontynuuje wątek przemiany Lary Croft”

Zarejestrowano nazwę Lara Croft: Reflections.

W sieci pojawiło się kilka szczegółów na temat nowej odsłony serii Tomb Raider. Brian Horton ze studia Crystal Dynamics wspomniał na niedawnej konferencji, że projekt jest „dobrze finansowany”.

Deweloper przemawiał podczas Bradford Animation Festival, gdzie zdążył także odpowiedzieć na kilka pytań.

- Ogłosiliśmy sequel... Na całe szczęście mogę w końcu o tym mówić! Następna odsłona Tomb Raider to kolejny etap ewolucji Lary. Jej życie się zmienia. Już nigdy nie będzie taka sama - zwiastuje tajemniczo Horton, cytowany przez serwis Electronic Theatre.

Mężczyznę zapytano także o budżet produkcji, zapewne w związku z niedawnymi problemami finansowymi Square Enix.

- Nie rozmawiamy o budżecie. Gra jest dobrze finansowana. Nie wydajemy więcej niż na oryginalną grę.

Co ciekawe, na stronie europejskiego Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego serwis Junkie Monkeys doszukał się wpisu z niedawną rejestracją nazwy Lara Croft: Reflections. Ten tytuł widzimy już po raz drugi - wcześniej pojawił się w urzędzie patentowym w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem włoski sklep Amazon opublikował informacje o nowej wersji gry Tomb Raider, która zadebiutowała pierwotnie w marcu 2013 roku na PC, PS3 i X360. Wydanie Definitive Edition ma trafić na PlayStation 4 już 24 stycznia.

„Niczego nie można już utrzymać w tajemnicy!” - napisał przedstawiciel wydawcy w oświadczeniu związanym z ujawnieniem edycji PS4. „Doceniamy entuzjazm, ale nie mamy żadnych szczegółów do ogłoszenia. Zalecamy jednak, by uważnie przyglądać się wydarzeniom na początku grudnia.”

Na 7 grudnia zaplanowano imprezę VGX Awards, czyli wręczenie nagród dla najlepszych gier i twórców z całego roku, często wiążące się także z zapowiedziami nowych tytułów - może na imprezie usłyszymy nie tylko o Definitive Edition, ale także o nowym Tomb Raider?

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami