Skip to main content

Tak wygląda Lara Croft w Call of Duty. Nowa wersja bohaterki Tomb Raider

Klasyka + realizm.

Activision pokazało pierwsze ujęcia prezentujące autorską wersję Lary Croft. Zgodnie z zapowiedziami, bohaterka Tomb Raider już niedługo dołączy do coraz pokaźniejszej kolekcji opcjonalnych Operatorów do zdobycia (czy raczej do kupienia) w Call of Duty Modern Warfare 2 i Warzone 2.0.

Dzielna archeolożka w wersji Call of Duty to połączenie realizmu z jej klasycznym wyglądem sprzed lat. Mamy tu zielony top, plecak, włosy zaplecione w kucyka i ikoniczne pistolety w obu dłoniach. Tak jak pozostali Operatorzy w grze - może z kilkoma wyjątkami - bohaterka jest pozbawiona komiksowego wyglądu i przypomina po prostu prawdziwego człowieka.

Fani Lary Croft zareagowali na nową wersję bardzo entuzjastycznie. Może nawet za bardzo, biorąc pod uwagę, że niektórzy wierzą, że tak właśnie będzie się prezentować poszukiwaczka przygód w nadchodzącej odsłonie serii, która powstaje na Unreal Engine 5.

Studio Crystal Dynamics potwierdziło w 2022 roku, że pracuje nad kolejną grą z serii, a jeszcze w 2021 roku zasugerowano, że twórcy celują w „ujednolicenie obu linii czasowych”. Mowa o połączeniu gier Core Design z rebootem, który wystartował w 2013 roku. Biorąc pod uwagę, że skin z Call of Duty wpisuje się właśnie w te założenia, niektórzy okrzyknęli Operatorkę „potwierdzonym nowym wyglądem Lary Croft”.

To jednak dość daleko wysunięte wnioski i stawiamy raczej, że to autorskie dzieło projektantów Call of Duty, być może powstałe z pewnymi konsultacjami z Crystal Dynamics. Trzeba jednak przyznać, że takie połączenie klasyki z realizmem wygląda bardzo ekscytująco.

Lara Croft trafi do Call of Duty 9 września w ramach pakietu Tracer Pack: Tomb Raider Bundle. Znajdziemy w nim nie tylko postać, ale też 3 skiny do broni i 1 do pojazdu. Cena nie została ogłoszona, ale raczej należy się spodziewać standardowego progu, czyli ok 80 zł.

Wracając jeszcze na koniec do powstającej odsłony Tomb Raider, szczegóły i przybliżona data premiery nie są znane, ale wiadomo, że Amazon nie tylko wyda tytuł, ale też pomoże w jego produkcji, delegując do pomocy swój oddział deweloperski.

Zobacz także