Skip to main content

Fan tworzy dwuwymiarowy demake oryginalnego Tomb Raidera

Lara Croft z boku.

Oryginalny Tomb Raider był jednym z prekursorów gier 3D. Po 26 latach od premiery fan postanowił stworzyć własną wersję przygód Lary Croft, by sprawdzić, jak prezentowałaby się ona w dwóch wymiarach.

Większość gier z serii była tytułami trójwymiarowymi. Istnieją pewne odstępstwa od tej reguły, jak ukazane w rzucie izometrycznym Lara Croft and the Guardian of Light czy dwuwymiarowe porty Tomb Raider na przenośne konsole Nintendo GameBoy i GameBoy Color, jednak stosunkowo niewiele osób miało z nimi do czynienia.

Dzięki pracy fana możemy zobaczyć, jak oryginalny Tomb Raider wyglądałby jako dwuwymiarowa platformówka. W takim ujęciu gra przypomina nieco tytuły z serii Trine czy nawet Oddworld: Soulstorm.

Na krótkim nagraniu widzimy sekcję samouczka ukazaną w ujęciu 2D. Miłym akcentem jest zachowanie stylu graficznego nawiązującego do czasów pierwszej PlayStation. Za projekt odpowiada niejaki Delca, który już wcześniej tworzył własne poziomy do gier z serii Tomb Raider, w tym przygodę w krainie kotów.

Zobacz także